Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Allianz penzijní fond potvrdil nejvyšší zhodnocení na trhu

28.6.2012  |  Zdeněk Bubák
  


Penze, Penzijní fond, Allianz, Spoření, Zhodnocení, PorovnáníAllianz penzijní fond potvrdil, že za loňský rok připíše svým klientům 2,69 %. Pokračuje tak v tradici minulých let a dosáhne tak nejvyššího zhodnocení na trhu. Do Allianz penzijního fondu zamířilo na přelomu loňského a letošního roku skoro 100 tisíc lidí - více zde. V současnosti má fond přes 300 tisíc klientů a je nejrychleji rostoucím penzijním fondem v České republice. Ze všech penzijních fondů má údajně i nejnižší náklady na svůj provoz. Allianz je celosvětově druhým největším správcem aktiv.

„Jednoznačně můžeme potvrdit, že Allianz penzijní fond ochránil  peníze svých účastníků před inflací,“ říká provozní ředitel Allianz penzijního fondu Libor Novák. Pokud jde o rating, tak ze srovnání ratingu finančních skupin, které v ČR nabízejí penzijní připojištění, stojí Allianz v popředí s nejvyšším ratingem AA. „Pro klienty tak představuje nejen fond s dlouhodobě nadprůměrným zhodnocením, ale i fond z finanční skupiny s největší stabilitou. Právě v oblasti penzí je stabilita a důvěryhodnost partnera jednou z nejdůležitějších věcí,“ doplňuje produktový manažer Allianz Martin Podávka.

Možnost otestovat si smlouvu penzijního připojištění v rámci připravované reformy nabízí Allianz penzijní fond na novém webu www.modrapenze.cz. V rámci rychlého testu na něm radí, jakým způsobem upravit smlouvu, aby byly i nadále zachovány její současné výhody - státní příspěvek a daňové odpočty.

Allianz penzijní fond hodlá roli penzijního připojištění v novém modelu výrazně posílit a chce uspokojit všechny své klienty, jak ty, kteří budou i nadále upřednostňovat garanci nezáporného zhodnocení, tak i ty, kteří budou v nových účastnických fondech hledat dynamičtější profil. Zejména u mladších klientů, vstupujících do systému na dlouhou dobu, se dá očekávat zájem o rizikovější, ale potenciálně výhodnější investice. „Je evidentní, že v novém 2. pilíři bude největší zájem nových klientů soustředěn hned do prvních měsíců po spuštění, takže v Allianz děláme vše pro to, abychom byli hned od začátku dokonale připraveni. Máme odkud čerpat zkušenosti, protože celosvětově je Allianz druhým největším správcem aktiv, vždyť ve své správě má majetek klientů v hodnotě 1600 miliard eur,“ doplňuje Martin Podávka.

Od roku 2010 byl Allianz Penzijní fond v rámci několika žebříčků a soutěží vyhlášen již devětkrát jako nejlepší.

Zhodnocení prostředků klientů penzijních fondů za rok 2011
 

Penzijní fond Zhodnocení za rok 2012
Aegon PF 1,6 %
Allianz PF 2,69 %
Axa PF 1,48 %
ČSOB PF Stabilita 1,7 %
Generali PF 0,3 %
ING PF 2,14 %
PF České pojišťovny N/A
PF České spořitelny 2,07 %
PF Komerční banky 2,04 %
Zdroj: Scott & Rose

Finparáda.cz – již rok se snažíme o to, abyste měli finance jako na dlani!
    


Související články:
Výsledky českých bank za rok 2019

Inflaci překonaly v roce 2016 jen tři transformované penzijní fondy

Výše důchodu se tolik mezi českými muži a ženami neliší jako jinde v Evropě

Allianz má schválený vstup do penzijní reformy

Loni nejvíce rostl Allianz penzijní fond

Porovnání nabídky penzijního spoření ve 3. pilíři - zde
Kalkulačku pro spoření na penzi najdete zde

reklama

Termínovaný vklad - garantovaná úroková sazba až 2,5 % ročněvíce
NEObyčejný účet - úroková sazba 1,6 % p.a.více
všechny články
Dále v rubrice

Výsledky českých bank za rok 2019

Obrázek: Banka Přinášíme vám informaci o ekonomických a obchodních výsledcích bank působících v Česku za rok 2019. Postupně budeme přidávat informace za další banky tak, jak je budou jednotlivé společnosti...

ČSOB a Poštovní spořitelna zvyšují sazbu na termínovaném vkladu

Obrázek: Procenta ČSOB a Poštovní spořitelna zvyšují od 17. února výnos termínovaného vkladu na dvanáct měsíců, a to na 1,4 % p.a. a termínovaného vkladu na šest měsíců na 1,1 % p.a. Vedle toho zvyšuje...

Změny u stavebních spořitelen v únoru

Obrázek: Byty Přinášíme vám pravidelnou měsíční informaci o změnách v sazebnících stavebních spořitelen, tentokrát jde o úpravy, ke kterým došlo zhruba od 10. ledna 2020 do poloviny února 2020. Změny v sazebníku nebo v nabídce produktů provedla ČMSS, Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna a Stavební spořitelna ČS.

Proč se Češi chtějí stěhovat a kdy se rozhodnou rekonstruovat své stávající bydlení?

Obrázek: Dům Podle aktuálního průzkumu společnosti Wüstenrot vyhovuje současné bydlení 78 % Čechů. I přesto se ale poohlížejí po novém a stěhovat se do pěti let má v plánu každý pátý. A důvod? Chtějí žít sami...

všechny články v rubrice


   
 
Allianz - Produkt roku 2019
Allianz Život a Allianz cestovní pojištění
Allianz pojišťovna
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz