Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Do jakých nemovitostí letos investovat? Na prvním místě je lokalita, důležitá je trpělivost

7.11.2023  |  Komerční článek | foto: YD Capital
  


Jsou i v letošním roce investice do nemovitostí dobrým kokem? Podle odborníků ano. Experti z YD Capital se shodují, že prvním a nejpodstatnějším kritériem pro výběr investiční nemovitosti je její lokalita.


„Na realitním trhu existuje obrovské množství segmentů, ve kterých není pro investory snadné se zorientovat. Jak jsme si ale mnohokrát ověřili a jak nám potvrzují také významné zahraniční společnosti, s nimiž spolupracujeme, na první, ale i dalších příčkách stojí lokalita,“ říká zakladatel společnosti YD Capital Pavel Rydzyk.

Mnoho současných investorů má podle Rydzyka společnou vlastnost – chtějí investovat pouze do aktiv a projektů, které na první pohled dávají smysl a jsou jednoduše pochopitelné selským rozumem. Většinou to znamená investice do nemovitostí v žádaných lokalitách, jako je Praha nebo Brno. Do méně konzervativních projektů se naopak často bojí investovat třeba i jen na základě poplašených titulků v médiích. „Je důležité si uvědomit, že titulky často nemají ani z desetiny fundamentální základ, a investiční strategie proto není vhodné zbrkle měnit. Pro naše klienty je klíčová vlastní analýza vytvořená na základě maxima informací,“ připomíná Rydzyk.

Pro investici na trhu nemovitostí je podle něj důležité vybrat si správný segment a také důvěryhodného partnera, kterému věříte, nejlépe ověřeného z minulosti. „Nemovitostní trh má velký potenciál a v následujících letech může být velmi zajímavý. V některých segmentech se dá dokonce už letos velmi dobře nakupovat, ale je třeba mít na paměti, že pořád platí známé cash is king,“ dodává Rydzyk.

U investic v České republice podle něj platí podobné pravidlo jako u stavby domu – kvalitní pozemek v centru města se do budoucna vyplatí více než na periferii. „Například Praze 1 ještě zvyšuje její hodnotu výborná dopravní dostupnost. Podobné investice tak mohou mít výnosy až několik set procent ročně. Chce to však trpělivost, protože na podobných projektech se pracuje i několik let,“ upozorňuje Rydzyk.

Klíčové pro každého investora podle něj je, aby se o svých plánovaných investicích snažil získat co nejvíce informací. Jen tak dokáže odhalit kvalitní investiční nástroje, které budou vyhovovat jeho investičnímu profilu a současně únosné míře rizikovosti. Pro mnoho klientů mohou být takovým nástrojem dluhopisy do nemovitostí.

Přestože jsou dluhopisy kvůli některým firmám v ČR vnímány spíše negativně, při správném nastavení se jedná o standardní a velmi kvalitní nástroj s dobrými recenzemi. Klíčovým parametrem jsou takzvané kovenanty, které kvalitní dluhopisy musejí obsahovat. Bez kovenantů může být tento finanční nástroj, respektive peníze přes něj inkasované, zneužity. „My sami jsme v této oblasti přísnější a v našich emisích dnes nechybí kovenanty, jako je stoprocentně účelové využití investovaných peněz, limit zadlužení a také jasná transparentnost a informační povinnosti vůči klientům, věřitelům a obchodním partnerům. To jsou za nás nezbytné aspekty,“ dodává Pavel Rydzyk.

Foto: Pavel Rydzyk, zakladatel investiční společnosti YD Capital
      
  


Související články:
Finance pro živnostníky a malé firmy: výhody i rizika

Jaký byl vývoj zlata za měsíc listopad?

Žebříček podílových fondů na Finparádě za měsíc listopad

Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v prosinci

Produktové novinky bank v listopadu aneb co nového pro nás banky připravily?

Žebříček s nejlepšími podílovými fondy podle odborníků - zde
Porovnání podílových fondů. Který je nejvýnosnější, jaké si účtují poplatky? - zde
všechny články
Dále v rubrice

Finance pro živnostníky a malé firmy: výhody i rizika

Obrázek: Business kolegové Finanční zdroje dostupné živnostníkům, či malým firmám jsou proměnlivé. Mění se nejen podle situace, v níž se zájemce o financování nachází, ale i podle časového výhledu, s jakým uvažuje o revolvingu, investičním úvěru, dotaci, rizikovém kapitálu...

Jaký byl vývoj zlata za měsíc listopad?

Obrázek: Graf vývoje Zlato je investicí, která si navzdory času uchovává svou hodnotu. Proto je jednou z nejbezpečnějších, stabilních a konzervativních investic. Zlato sice nenabízí vysoké zhodnocení, ale na druhou stranu nese nízké riziko a jeho hodnota...

Žebříček podílových fondů na Finparádě za měsíc listopad

Obrázek: Nejlepší produkt roku Podílový fond je soubor majetku (například akcií a dluhopisů), který je obhospodařován investiční společností. Jde o tzv. kolektivní způsob investování. Na Finparádě se zaměřujeme na podílové fondy z nabídky tuzemských pojišťoven a bank...

Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v prosinci

Obrázek: Žebříček Finparády Nový žebříček spořicích účtů a termínovaných vkladů v prosinci. Kdo nabízí nejvyšší sazbu a jaké změny na trhu nastaly? Trinity Bank nově nabízí sazbu 6,28 % p.a. u spořicího účtu...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz