Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Co nabízí nová verze Fio Smartbankingu? Které banky mají nejrozvinutější smartbanking?

23.4.2013  |  Michal Bubák


Fio banka - Co umožňuje nová verze Fio smartbankingu pro Android. S jakými inovacemi smartbankingu přichází další bankyFio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji. Mezi nejdůležitější novinky patří šablony plateb, možnost odeslat peníze kamkoliv do zahraničí nebo stahování výpisů z účtu.

Na Google Play je nyní k dispozici nová verze aplikace Fio Smartbanking, která zásadněji rozšiřuje dosavadní rozsah funkcí. Klienti mohou nově vytvářet a spravovat šablony příkazů k úhradě a posílat díky nim peníze snadněji a rychleji. Mohou také zadávat zahraniční platby a zobrazovat nebo sdílet výpisy z účtu ve formátu PDF. Nová verze dále nabízí podporu tabletů bez GSM modulu, možnost komunikovat s bankou prostřednictvím služby Fio servis, zobrazení vlastností účtu včetně kopírování údajů do schránky nebo nové volby nastavení aplikace.

Nová verze smartbankingu Fio banky vznikla na základě připomínek klientů„Již dříve jsme oznámili, že chceme rozvíjet naše aplikace pro chytré mobilní telefony podle připomínek a přání našich klientů i nejnovějších trendů. Nová verze aplikace Fio Smartbanking pro Android zohledňuje nejčastější klientské požadavky na vylepšení a je prvním z výraznějších rozšíření funkčnosti, které chceme uvést na trh v tomto roce. Věříme, že klienty potěší. Stejné funkce brzy přinese i upgrade pro operační systém iOS,“ říká k tomu Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Mobilní eKonto Raiffeisenbank zjednodušuje platby prostřednictvím QR kódůNovou verzi svého smartbankingu především za účelem zjednodušení plateb prostřednictvím QR kódů spustila v první polovině dubna i Raiffeisenbank. V nové verzi banka zavedla princip dvoufaktorové autentizace, který zjednodušuje přihlášení klienta do aplikace. To probíhá pouze zadáním čtyřmístného PINu. Klient si tedy nemusí pamatovat složité heslo a nechat si posílat ověřovací kód v SMS zprávě. Další informace o smartbankingu Raiffeisenbank uvádíme v článku: Raiffeisenbank inovuje Mobilní eKonto.

ČSOB a Era uvedly smartbanking podporující platby přes QR kód. Je určen i pro Windows 8ČSOB a Era / Poštovní spořitelna počátkem března zpřístupnily smartbanking pro operační systém Windows 8. Tuto aplikaci tedy využijete na svém tabletu, notebooku nebo i na svém stolním počítači s tímto operačním systémem. Výhodou této aplikace je taktéž přihlašování pomocí PINu. Odpadá tedy příjem dalších autorizačních SMS zpráv a jejich opisování. Více se dočtete v článku: ČSOB a Era smartbanking je první aplikací pro zařízení s Windows 8.

V polovině března pak ČSOB a Era přišly s inovací smartbankingu podporující načítání QR kódů. Staly se tak po Komerční bance a Raiffeisenbank dalšími bankovními subjekty, jejichž smartbanking platby prostřednictvím QR kódů umožňuje. Více si o inovované verzi smartbankingu přečtěte v článku:
Nový smartbanking ČSOB a Era už umí pracovat s QR kódy.

Jaký smartbanking nabízejí české banky?Smartbanking v současnosti nabízí již řada bank, konkrétně Česká spořitelna, ČSOB, Era, Komerční banka, UniCredit Bank, Raiffeisenbank, GE Money Bank, Fio banka, Citibank, mBank, ZUNO Bank, Equa Bank a ING Bank. Pokud si chcete udělat ucelený přehled o aplikacích jednotlivých bank, doporučujeme Vám zhlédnout následující dva články.

Velké srovnání smartbankingu. Jak můžete ovládat svůj účet z mobilu?

Jak smartbanking přicházel a který je nejlepší? 2. část velkého srovnání Vám nabízí

V článcích nechybí ani poměrně rozsáhlá fotogalerie se snímky zachycující smartbanking bank, které jej nabízí.
    


Související články:
Je smartbanking bezpečnější než internetbanking?

Aplikace Smartbroker je určena pro aktivní investování prostřednictvím chytrého telefonu

ZUNO v mobilu. Banka nemusí být nudná...

Raiffeisenbank uvádí „vychytanou“ verzi mobilního bankovnictví využívající QR kódy. Do mobilu míří i ZUNO

Komerční banka jako první zavádí platby prostřednictvím QR kódů

Kalkulačka Vám odpoví, která banka nabízí účet s nejnižšími poplatky - zde
Přehled celé nabídky bankovních účtů - zde

reklama

Spořicí účet + s výhodnou sazbou až 5,60 % p.a.více
CHYTRÝ účet - vedení účtu bez jakýchkoliv podmínekvíce
Standard účet - běžný účet bez skrytých poplatkůvíce
mKonto - běžný účet bez poplatkůvíce
mKonto Business - účet pro podnikatele, který máte rádivíce
všechny články
Dále v rubrice

Paušální daň v roce 2023. Kolik budou nově podnikatelé platit?

Obrázek: Kalkulačka Navrhované změny v paušální dani byly schváleny. Od příštího roku by tak podnikatelé mohli vstoupit do paušálního režimu i s výdělkem do dvou milionů korun...

Fio banka umožňuje digitalizovat i Visa karty

Obrázek: Fio banka Fio banka rozšiřuje možnosti placení mobilem nebo chytrými hodinkami. Nyní je možné do aplikací Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay přidávat také nově všechny platební karty Visa. Digitalizovanou platební kartou je...

Okamžitým platbám už jsou čtyři roky. Nabízí je vaše banka?

Obrázek: Muž Okamžité platby v těchto dnech slaví své čtvrté narozeniny. Jako první banka na trhu režim okamžitých plateb spustila Česká spořitelna v polovině listopadu 2018. Klienti od té doby mohli v digitálním bankovnictví George postupně...

Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v listopadu

Obrázek: Žebříček Finparády Na Finparádě byly aktualizovány žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů. Nejlepší spořicí účty v současnosti nabízejí Max banka, UniCredit Bank, Trinity Bank a NEY spořitelní družstvo, které zároveň poskytuje nejvyšší...

všechny články v rubrice


   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz