Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Nebezpečně vtipné, neuvěřitelné a zarážející příběhy pojištěných lidí

28.12.2012  |  Michal Bubák


Pro odlehčení a pobavení u příležitosti konce roku starého a příchodu toho nového Vám nabízíme pár kuriozit ze života pojišťoven a jejich klientů.

ČSOB Pojišťovna představuje 12 nejbizarnějších pojistných událostí tohoto roku:

Mával, ale nezdravil

„Slunce krásně hřálo, zastavila jsem u kraje sjezdovky, abych si chvilku odpočinula. Že mě ten rychle se blížící, něco křičící a mávající lyžař nezdraví, bylo jasné hned, co mě strhl s sebou na projížďku lesem.“ Paní Jana si začátkem tohoto roku z Krkonoš odvezla zlomenou ruku, nohu i lyže a doma se léčila ještě další dva měsíce. Díky našemu pojištění úrazu jsme Janě zaplatili 250 Kč za každý den léčení, celkem tedy 15 000 Kč. S tím lyžařem, který ji srazil, žije nyní v jedné domácnosti a prý ho naučí pořádně lyžovat.

Zloděj znalec

„Zloděj musel být znalec, protože zmizela všechna moje cédéčka od Metallicy, zatímco manželčina zůstala bohužel na místě.“ Pan Honza má pojištěnou domácnost, a to samozřejmě i proti krádeži. Pachatel kromě Honzových cédéček odcizil i další věci a celková škoda se vyšplhala na 120 000 Kč. Zaplacením škody jsme Honzovi pomohli dát byt opět do pořádku a znovu prožívat poslech jeho oblíbené kapely.

Narazil do mě sloup

„Na silnici byl sníh. Přestože jsem jela velmi pomalu a navíc intenzivně brzdila, ten sloup se rychle přibližoval. Snažila jsem se mu vyhnout, ale v tom do mě z ničeho nic narazil.“ I poslední záchvěv zimy dokáže potrápit, ale díky našemu povinnému ručení a havarijnímu pojištění jsou již vůz paní Zdenky i dotyčný sloup opraveny. Zaplatili jsme škodu na sloupu ve výši 20 000 Kč i opravu auta, která vyšla na 78 000 Kč. S prvním jarním sluníčkem tak paní Zdenka opět vyrazila na silnice v opraveném autě.

Šel pro noviny, přinesl slepici

„To, že můj pes zakousl sousedce víc slepic než tu, co přinesl domů, mi došlo tehdy, když si ke mně sousedka nečekaně přišla pro vajíčka a náhradu za vybílený kurník.“ Slepice jsme sousedce samozřejmě uhradili v rozsahu 15 x 350 Kč, neboť pan Michal měl k pojištění domácnosti sjednanou i odpovědnost za škodu. Pan Michal si dnes opět pochutnává na vejcích od sousedčiných slepic. Jen tu díru v plotě musel zadělat sám.

Pomocník

„Ještě můžeš! Volal na mě, když jsem ho požádal o pomoc při couvání s naloženým přívěsem za traktorem. Hned jak moje stodola spadla, došlo mi, že je Pepa pěkný blbec.“ Za opravu stodoly jsme zaplatili 98 000 Kč. Pan František doporučil naše pojištění podnikatelských rizik i ostatním živnostníkům ze vsi a pomocníka Pepu příště vyměnil za Jardu.

Geometrické obrazce

„Na naší nové fasádě se přes noc objevily jisté geometrické obrazce. Takové ty kosočtverce… S novým pojetím fasády jsem nebyla vůbec spokojena. Kosočtverce neladily ani barevně, ani s celkovou koncepcí domu. A nakonec ještě odolávaly veškeré mé snaze o odstranění.“ Součástí našeho pojištění majetku je také ochrana proti sprejerství. Paní Lucie už má fasádu zase čistou a raději rychle nechala dodělat plot. Nový nátěr fasády stál 10 000 Kč. Lucie má tak dnes už opět úsměv na tváři a svůj dům si spokojeně užívá.

Ukradli mi kočkolap

„Chtěl jsem trochu zamachrovat před novou holkou. Seděli jsme v centru na zahrádce u kávy. Profrčel kabriolet. Skoro jako ten můj. Tak jí jen tak mimochodem říkám: Tím tě odvezu. Zabralo to, ale moc mi nevěřila. Za rohem jsem pro změnu nevěřil já. Auto bylo fuč a holka taky.“ Nakonec pana Aleše čekaly dva šťastné konce. Zaprvé – ke svému povinnému ručení měl sjednáno i pojištění odcizení vozidla, A tak jsme mu mohli zaplatit zcela nové auto. A ten druhý konec? Slečna Veronika měla možnost se přesvědčit, že Aleš není lhář, ale velice příjemný společník, a nový kabriolet si užívají společně.

S matračkou proti parníku

„Ano, sice pro mě přiletěla pobřežní stráž, ale ten otřes mozku mi byl způsoben až poté, co mě probudil zvuk lodní sirény parníku, který mi zkřížil cestu. Spadla jsem leknutím z matračky do moře a někdo z těch lidí na palubě po mně hodil záchranný kruh, který mě udeřil do hlavy. Následně jsem se začala opravdu topit.“ Bez cestovního pojištění by se paní Kamile dovolená hodně prodražila. Celá záchranná akce pobřežní stráže čítající člun a vrtulník s následným lékařským ošetřením přišla na 183 000 Kč.

Malý Messi

„Náš soused byl vždy takový milý, tichý chlapík. Že má novou zimní zahradu, jsem zjistil v momentě, kdy syn minul branku a rachot tříštících se skleněných tabulí mě vytáhl z gauče. Jenže to už pro změnu rachotil soused. Ještě dneska se musím vykrucovat, když se mě syn ptá, co znamenají ta slova, která na nás soused křičel.“ Výměna rozbitých skleněných výplní byla vyčíslena na 18 600 Kč. Vše pokrylo pojištění odpovědnosti za škodu. Malý Péťa teď už kope naštěstí jen na hřišti za žáky místního fotbalového klubu.

Ulítlo mi letadlo

„Chystali jsme se vzlétnout. Ještě jsem chtěl kamarádovi ukázat startování letadla protočením vrtule. Bohužel jsem zapomněl, že klíčky už jsem dal do zapalování. Letadlo se tak dalo do pohybu a samo vjelo do hangáru, kde se připravovali ostatní. Ten den ani několik následujících si nikdo nezalétal. Celou letku našeho klubu se mi podařilo uzemnit.“ Škodu na vrtuli a křídle, jež činila 185 000 Kč, jsme zaplatili z havarijního pojištění letadla. Poškozená vrata hangáru a škodu na ostatních letadlech ve výši 376 000 Kč pokryla odpovědnost provozovatele letadla. Pan Kamil i ostatní piloti z klubu jsou už opět v oblacích.

Velmi rychlé občerstvení

„Podával jsem paní z okénka moji vyhlášenou specialitu, Václavův hotdog, když se okolí dalo rychle do pohybu. Můj pojízdný stánek zastavila až výloha klenotnictví.“ Pan Václav už zase prodává své věhlasné hotdogy ve svém novém stánku za 198 000 Kč, který byl uhrazen z pojištění podnikatelských rizik, a pečlivě každý den kontroluje zabrzdění celého stánku. Rozbitou „nerozbitnou“ výlohu klenotnictví jsme také zaplatili a uhradili i vyčištění všech věcí od hořčice, kečupu a cibule.

Dřevorubec-elektrikář

„Taková souška to byla. Šlo to rychle! Jenže místo šišek na ní byly dráty. Tak jsem tam u nás nechtěně vypnul proud skoro půlce okresu.“ Než se podařilo v nepřístupné horské oblasti opravit jediné elektrické vedení do údolí, vyšplhala se celková škoda za pokácený sloup, odpojené domácnosti a především provozovny služeb a výrobní společnost na 5 000 000 Kč. Zaměstnavatel pana Františka u nás měl naštěstí sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při podnikání, z něhož jsme mohli způsobenou škodu uhradit. A pan František? Ten si dál vesele rube dříví.

Kuriozity z České pojišťovny:

Každý rok vyřídí operátorky a operátoři České pojišťovny miliony telefonátů. Není tedy divu, že se někdy přeřeknou a zaznamenají i mnohá kuriózní oznámení a často takřka neuvěřitelné historky klientů. Některé z nich naleznete v následujícím přehledu.

Kuriózní hlášení klientů:

Jsem kuchař a přebíral jsem čočku. Paní si následně vylomila zub o kus nepřebrané čočky.

Při objevení se prvního sněhu venku jsem šla do sklepní kóje, která je součástí panelového domu a při vytáhnutí krabic od lyžáků na mě vyskočila myš. Ale to ještě nic, infarkt jsem měla až při otevření krabice, jelikož máme tři lyžáky vevnitř rozežrané. Dva byly kupované loni.

Ochočený domácí vepř chtěl souseda asi jen upozornit, že ještě nedostal nažrat a rýpnul ho do pravého lýtka. Je to domácí vepř, ven se nedostal a ani nedostane. Kontakt s divokými zvířaty je proto vyloučen.

K úrazu došlo při tanci plus práce se dřevem.

Uklouznul jsem na trávě zahrady a upadl plnou vahou pozadím přímo na pařez po již dříve uříznutém stromu. Ještě dnes nemohu na té půlce spát.

Opravdu nevím, proč jsem upadl. Když jsem ale procitnul, pochopil jsem, že jsem v díře.

Sousedovic pes mě zná a má mě rád. To mi alespoň celá léta tvrdili. Neumím si proto vysvětlit, proč se na mě nejprve podezřívavě koukal a pak dokonce vrhnul. 

Mou životní vášní je tanec. Při jedné obzvlášť divoké figuře jsem to nedotočil a ruplo mi v kříži.

Něco z předložených lékařských zpráv:

Pacient má asi v zádech zapíchnutou jehlu, protože mu ze zad leze nit. Včera na záda spadl, ale možná se mu zapíchla i v posteli. Skutečně mu však ze zad leze nit a nelze vyloučit, že je na ní jehla… A byla tam!

Pacient je podnapilý, žvatlá vesele a rozmarně, že váží 12 až 15 kg.

Pacientka se motá jak liliput, pak zamrká a dobrý.

Nevšední pojistné události:

Mikulášský den přinesl vrásky jednomu mladému páru. Mladý muž si chtěl vystřelit ze své přítelkyně, čekal na ni proto doma schovaný ve výklenku v masce čerta. Když si dívka došla pro džus do ledničky, vybafl na ni. Její reakce ale byla tak silná, že vyběhla nejen z bytu, ale také z domu na ulici. Zde ji však srazil projíždějící cyklista. Nevinný žert tak vedl ke zlomené levé ruce, naražené kostrči a dalším poraněním.

Zranění v obličeji si způsobil kutil, který při sekání zahrady strunovou sekačkou zavadil o ulitu hlemýždě. Odlétající kusy ulity mu přitom vnikly také do oka. V šoku odhozená sekačka pak ještě stačila odrazit kamínek, který vysklil boční okénko na zahradě zaparkovaného auta.

Také operátoři kontaktního centra ČP mají občas slabou chvilku:

Slyšíme se? Já Vás vůbec neslyším dýchat.

Já volám z Prahy, teda vlastně z Brna.

Jistý pán jménem Dědek byl operátorkou osloven pane Dědo.

Takže Vy nebydlíte v paneláku? Vy bydlíte v cihláku?

Řídíte kamion? Výborně! Takže jste řidič?

Když pojedete na škole a někoho srazíte…

TOP 10 nejvtipnějších historek klientů ERV pojišťovny v roce 2012:

Muž si stěžoval, že mu bulharští celníci po prohlídce vrátili zavazadlo a chyběly v něm dvě šišky opravdu výborného salámu.

Klientovi byly odcizeny věci z hotelového pokoje, paradoxně v době, kdy byl na semináři o prevenci kriminality.

Mladá žena požadovalo náhradu škody za rozkousané luxusní spodní prádlo, které zachutnalo hlodavci v hotelovém pokoji v Tunisu.

Klient chtěl v Thajsku vyfotit dovádějící opičky, ale ty zřejmě o publicitu nestály, vůdce smečky mu totiž vytrhl z ruky drahý fotoaparát a zmizel.

Prase bradavičnaté proběhlo stanem našich turistů na safari v Africe. Při zběsilém úprku s sebou vláčeno stan i se všem věcmi, které se bohužel už nepodařilo najít.

Motorkář si zlomil ruku opravdu kuriózním způsobem, když v Thajsku na motorce z půjčovny narazil do slona.

Robustnější klientka na dovolené rozšafně plácla po zadnici člena animačního týmu. Ten ztratil rovnováhu, spadl do bazénu a utopil drahý mobil, který měl v kapse.

Klient si vezl z dovolené čerstvé langusty a nemohl se dočkat, až si na nich pochutná. Jeho zavazadlo se ovšem při cestě ztratilo a dorazilo mu až po měsíci …

Nečekaně velká vlna odplavila našemu klientovi v moři zubní protézu.

Žena zdokumentovala silnou sluneční alergii po celém těle velmi naturalistickými fotografiemi lehce erotické povahy.

Na co cestovní pojištění nestačí:

Klienti hlásili poranění krčních obratlů vinou malého množství vody v bazénu. Při šetření jsme ale zjistili, že do onoho bazénu skákali z balkónu ve 3. patře hotelu.

Klient nahlásil pohmožděniny způsobené pádem v hotelové vaně, ale následně se ukázalo, že se v opilosti popral s jiným hotelovým hostem.

Muž požadoval pojistné plnění za léčebné výlohy během času, který strávil v zahraničí ve vazbě.
    


Související články:
Slavia pojišťovna představila nové pojištění PRO Zdraví

Produkt veřejnosti 2021 na Finparádě. Hlasujte pro váš oblíbený finanční produkt

Česká spořitelna digitalizuje pojistné produkty

Jak si správně pojistit auto a co dělat v případě autonehody?

Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku a pojištění domácnosti? Známe jednoduchý způsob!

Žebříček nejlepšího pojištění podle odborníků - zde
Přehled celé nabídky životního pojištění - zde

reklama

Spořicí účet+ spoření s výhodnou sazbou 2 % ročněvíce
Termínovaný vklad - garantovaná úroková sazba až 2,2 % ročněvíce
všechny články
Dále v rubrice

Slavia pojišťovna představila nové pojištění PRO Zdraví

Obrázek: Žena Slavia pojišťovna představila nové pojištění úrazu a nemoci nazvané PRO Zdraví. V případě onemocnění chrání jak jednotlivce, tak i celé rodiny, a to již po dvou měsících od uzavření pojistné smlouvy...

Produkt veřejnosti 2021 na Finparádě. Hlasujte pro váš oblíbený finanční produkt

Obrázek: Cena veřejnosti Finparáda.cz ve spolupráci s analytickou společností Scott & Rose bude na začátku příštího roku vyhodnocovat nejlepší finanční produkty za rok 2021. Kromě kategorií, které hodnotí odborníci, bude vyhlášen i vítěz v kategorii...

Česká spořitelna digitalizuje pojistné produkty

Obrázek: Žena s mobilem Česká spořitelna za poslední rok posílila na poli digitalizace a zrychlila a zjednodušila proces uzavírání produktů životního a neživotního pojištění. Jednotlivé produkty zaměřené na pojištění lze sjednat přímo v digitálním...

Jak si správně pojistit auto a co dělat v případě autonehody?

Obrázek: Volant Na silnici se dennodenně setkáváme s nečekanými situacemi, které mohou – ať řídíme sebevíc opatrně – zkřížit naše plány. Riziko dopravních nehod se navíc s blížícím se podzimem nemilosrdně zvyšuje. I proto je na čase...

všechny články v rubrice


   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz