Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Poptávka po chatách a chalupách se během krize výrazně zvýšila. Jak na pojištění domova a rekreačních objektů?

22.7.2020  |  Jan Bachura, zpráva Slavia pojišťovny
  


Obrázek: ChataJe dobře známo, že Česko je chatařskou velmocí. Největší boom pro chataření přinesly léta před revolucí, po níž zájem o víkendové nemovitosti mírně klesl. V posledních letech se však ukazuje, že Češi vztah k přírodě neztratili a ceny rekreačních objektů každoročně stoupají. Jak na pojištění nejen těchto objektů?

Mirek
15.1.2021 18:29
Chata
Tak to jsem rád, že jsme si chatu koupili už před lety, když jich bylo na prodej hodně. Strávili jsme tam skoro celé jaro, jelikož děti měly nucené prázdniny a já s manželkou taky. Na chatu jezdíme samozřejmě i v zimě. Teď je tam nádherně :-) . Navíc se nám tam o topení stará ekvitermní regulace , kterou ovládám přes telefon a ona spíná topení. Už jsou tak naštěstí pryč ty časy, kdy jsem musel štípat dříví a přikládat do kamen :-) .
Odpovědět
Ivulínek
21.12.2020 21:51
bez předmětu
Mne spíše daleko více zajímá, zda si budu moci pěstovat nějakou svoji zeleninu nebo na nějaké bio potraviny. Toto jsou pro mne články úplně mimo... Příště vyzkoušejte zaujmout i někoho, kdo se nevyzná tolik v takovýchto věcech prosím, děkuji! :-) Přeji krásné svátky a hezký Nový rok.
Odpovědět
Ivulínek
12.12.2020 15:05
bez předmětu
Tak pro nás třeba v posledních dnech nebylo důležité tolik pojištění nějakého domu nebo chaty jako spíše dodavatel plynu . Platili jsme totiž jak na chatě tak i doma hroznou "raketu" za energie a chtěli jsme to vyřešit změnou dodavatele, což se nám zdárně povedlo :-)
Odpovědět
Ivanek
27.7.2020 0:02
Nábytek
Já jsem moc ráda, když můžeme s rodinou vyjet třeba na chatu nebo někam mimo město. Mimochodem jsme i k nám na chatu kupovali nový dětský nábytek a děti se tak těší na chalupu daleko více, než předtím.
Odpovědět
Dave
22.7.2020 20:24
Chaty a rekreační objekty
Chaty a rekreační objekty v dlouhodobém hledisku se jistě vyplatí. Kdo má takovou nemovitost s pozemkem, kde se dají nasadit brambory, zelenina, pěstovat ovoce, tak to je ideální šance, jak mít BIO zeleninu, stravovat se tzv. “zadarmo”. A být fit do 100 let. Důležité je ale mít dobré sousedy. Žádné naschvály apod. Potom funguje tzv. “sousedský obchod”. Já vypěstuji okurky ve velkém, které dám i sousedovi a ten mě dá na oplátku vejce od slepic. Na štěkání psů a kokrhání kohoutů si musíte zvyknout.
Odpovědět
Ivanka8885
22.7.2020 19:50
Relax na chatě
My na chatu s rodinou jezdíme velmi rádi. Vždy si tam neskutečně oddechneme. Není divu, že letos se poptávka zvýšila. Vždyť kdo by chtěl trávit léto ve městě. Na chatě je to opravdová pohoda. Když se nudíme, koukáme na díly Harryho Pottera. Máš ho taky rád? Pojď koukat:
odkaz zde
Odpovědět


Přidejte svůj názor:

Odeslat


      
  


Související články:
Bojíte se o práci nejen kvůli koronaviru? Jsou způsoby, jak se pojistit

Dopravní nehoda se může pořádně prodražit, i když máte povinné ručení

Méně vykradených chat a chalup, hrozí však vyšší škody

Prevence a pojištění při pádech sněhových lavin a rampouchů ze střech

Finparáda.cz je na Instagramu

Žebříček nejlepšího pojištění podle odborníků - zde
Přehled celé nabídky životního pojištění - zde


Dále v rubrice

Bojíte se o práci nejen kvůli koronaviru? Jsou způsoby, jak se pojistit

Obrázek: Paní v kuchyni Koronavirus se zřetelně projevuje i na pojistném trhu. Lidé mají obecně v těžkých dobách o pojištění větší zájem a potvrzuje se to i v době pandemie. Podle statistik České asociace pojišťoven v loňském roce...

Dopravní nehoda se může pořádně prodražit, i když máte povinné ručení

Obrázek: Dopravní nehoda Legislativa se ohledně hlášení dopravních nehod v minulosti již vícekrát změnila, a spousta řidičů stále neví, jak se v případě vzniklé pojistné události zachovat. Myslíte si, že povinné ručení vše vyřeší za vás...

Méně vykradených chat a chalup, hrozí však vyšší škody

Obrázek: Chata Za uplynulý rok řešili policisté 1 452 případů vykradených chat či chalup, což představuje v porovnání s rokem 2019 pokles skoro o dvě stě evidovaných vloupání. Z hlediska výše způsobených škod však střednědobě...

Prevence a pojištění při pádech sněhových lavin a rampouchů ze střech

Obrázek: Město v zimě Podle meteorologů nás čeká delší souvislé období sněžení a mrazu. To jsou pro majitele a správce budov starosti navíc. Je jejich povinností zajistit, aby případný pád laviny nebo kusů ledu nezpůsobily majetkovou škodu...

všechny články v rubrice


   
 
Nejlepší spořicí účet roku 2020
Hello bank!
Hello bank!


Nejlepší penzijní spoření roku 2020
Česká spořitelna - penzijní společnost
Air Bank
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz