Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Poptávka po chatách a chalupách se během krize výrazně zvýšila. Jak na pojištění domova a rekreačních objektů?

22.7.2020  |  Jan Bachura, zpráva Slavia pojišťovny
  


Obrázek: ChataJe dobře známo, že Česko je chatařskou velmocí. Největší boom pro chataření přinesly léta před revolucí, po níž zájem o víkendové nemovitosti mírně klesl. V posledních letech se však ukazuje, že Češi vztah k přírodě neztratili a ceny rekreačních objektů každoročně stoupají. Jak na pojištění nejen těchto objektů?

Mirek
15.1.2021 18:29
Chata
Tak to jsem rád, že jsme si chatu koupili už před lety, když jich bylo na prodej hodně. Strávili jsme tam skoro celé jaro, jelikož děti měly nucené prázdniny a já s manželkou taky. Na chatu jezdíme samozřejmě i v zimě. Teď je tam nádherně :-) . Navíc se nám tam o topení stará ekvitermní regulace , kterou ovládám přes telefon a ona spíná topení. Už jsou tak naštěstí pryč ty časy, kdy jsem musel štípat dříví a přikládat do kamen :-) .
Odpovědět
Ivulínek
21.12.2020 21:51
bez předmětu
Mne spíše daleko více zajímá, zda si budu moci pěstovat nějakou svoji zeleninu nebo na nějaké bio potraviny. Toto jsou pro mne články úplně mimo... Příště vyzkoušejte zaujmout i někoho, kdo se nevyzná tolik v takovýchto věcech prosím, děkuji! :-) Přeji krásné svátky a hezký Nový rok.
Odpovědět
Ivulínek
12.12.2020 15:05
bez předmětu
Tak pro nás třeba v posledních dnech nebylo důležité tolik pojištění nějakého domu nebo chaty jako spíše dodavatel plynu . Platili jsme totiž jak na chatě tak i doma hroznou "raketu" za energie a chtěli jsme to vyřešit změnou dodavatele, což se nám zdárně povedlo :-)
Odpovědět
Ivanek
27.7.2020 0:02
Nábytek
Já jsem moc ráda, když můžeme s rodinou vyjet třeba na chatu nebo někam mimo město. Mimochodem jsme i k nám na chatu kupovali nový dětský nábytek a děti se tak těší na chalupu daleko více, než předtím.
Odpovědět
Dave
22.7.2020 20:24
Chaty a rekreační objekty
Chaty a rekreační objekty v dlouhodobém hledisku se jistě vyplatí. Kdo má takovou nemovitost s pozemkem, kde se dají nasadit brambory, zelenina, pěstovat ovoce, tak to je ideální šance, jak mít BIO zeleninu, stravovat se tzv. “zadarmo”. A být fit do 100 let. Důležité je ale mít dobré sousedy. Žádné naschvály apod. Potom funguje tzv. “sousedský obchod”. Já vypěstuji okurky ve velkém, které dám i sousedovi a ten mě dá na oplátku vejce od slepic. Na štěkání psů a kokrhání kohoutů si musíte zvyknout.
Odpovědět
Ivanka8885
22.7.2020 19:50
Relax na chatě
My na chatu s rodinou jezdíme velmi rádi. Vždy si tam neskutečně oddechneme. Není divu, že letos se poptávka zvýšila. Vždyť kdo by chtěl trávit léto ve městě. Na chatě je to opravdová pohoda. Když se nudíme, koukáme na díly Harryho Pottera. Máš ho taky rád? Pojď koukat:
odkaz zde
Odpovědět


Přidejte svůj názor:

Odeslat


      
  


Související články:
Direct pojišťovna vstupuje do světa autoslužeb

Škody z krádeží kol meziročně vzrostly o 25 procent. Vyplatí se pojištění?

Kooperativa nabízí dvojnásobné plnění v případě invalidity

Nájemní byt. Jaké pojištění potřebuje pronajímatel a jaké nájemce?

ERV Evropská pojišťovna kryje rizika spojená s COVID-19 i v tmavě červených destinacích

Žebříček nejlepšího pojištění podle odborníků - zde
Přehled celé nabídky životního pojištění - zde

reklama

Spořicí účet+ spoření s výhodnou sazbou 0,50 % ročněvíce
Termínovaný vklad - garantovaná úroková sazba až 1,6 % ročněvíce

NEObyčejný účet - úroková sazba 0,25 % p.a.více

Dále v rubrice

Direct pojišťovna vstupuje do světa autoslužeb

Obrázek: Direct pojišťovna Direct pojišťovna vstupuje do světa autoslužeb a nabídne vlastní autoservisy, které se zaměří na prodej nových i ojetých vozů a jejich servis a opravy po nehodách. První takový autoservis vzniká v Praze, další...

Škody z krádeží kol meziročně vzrostly o 25 procent. Vyplatí se pojištění?

Obrázek: Kolo Ačkoli během pandemie koronaviru kriminalita celkově klesla, u kol to neplatí. Škody z jejich krádeží vloni skokově vzrostly. Zatímco v roce 2019 byla dle policejních statistik ukradena jízdní kola a elektrokola...

Kooperativa nabízí dvojnásobné plnění v případě invalidity

Obrázek: Kooperativa pojišťovna Kooperativa pojišťovna od začátku dubna do konce června nabízí zvýhodněné životní pojištění. Pokud si klient sjedná riziko pojištění invalidity 3. stupně, pojišťovna v případě pojistné události vyplatí plnění ve výši...

Nájemní byt. Jaké pojištění potřebuje pronajímatel a jaké nájemce?

Obrázek: Byt V poslední době jdou na odbyt tzv. investiční byty. Jde o velmi příznivou formu vkladu volného kapitálu a dlouhodobý způsob zabezpečení jejich majitelů. Tyto bytové jednotky jsou pronajímány, v poslední době...

všechny články v rubrice


   
 
Nejlepší spořicí účet roku 2020
Hello bank!
Hello bank!


Nejlepší penzijní spoření roku 2020
Česká spořitelna - penzijní společnost
Air Bank
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz