Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

UniCredit rozšiřuje nový způsob správy fondů. Co klientům nabídne onemarkets Fund?

20.12.2023  |  Tomáš Smetana, zpráva UniCredit Bank | foto: Pexels
  


Nový způsob správy fondů poskytne rozšířenou nabídku investičních řešení pro klienty napříč zeměmi. Po prvním výročí úspěšného uvedení fondů na trh v Itálii, Německu a Rakousku oznamuje celoevropská banka UniCredit, že jsou nyní onemarkets Fund k dispozici klientům bank UniCredit v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Bulharsku a brzy také v Rumunsku.


Onemarkets Fund je skupina fondů, která významně rozšiřuje nabídku investičních řešení pro klienty na klíčových trzích UniCredit. Onemarkets Fund je součástí stávajícího investičního portfolia pro klienty a přináší další jedinečnou nabídku aktivně spravovaných investičních fondů, jako jsou akciové fondy, fondy kombinující různá aktiva a dluhopisové fondy. Fondy jsou vhodné pro investory s různými profily rizika a výnosů a investičními horizonty.

Přehled podílových fondů na Finparádě najdete zde

O velkém zájmu klientů o tuto příležitost svědčí fakt, že jen za první rok od svého uvedení na trh v Itálii, Německu a Rakousku již tato iniciativa přinesla více než 3 miliardy eur spravovaných aktiv.

Výběr a struktura fondů jsou založeny na hluboké znalosti klientů UniCredit – produkty jsou vyvíjeny interně a prostřednictvím strategických partnerství s předními správci aktiv, jako jsou Amundi, Allianz Global Investors, BlackRock, Fidelity, J.P. Morgan, Pictet a PIMCO. Exkluzivní výběr investičních příležitostí na míru je spravován týmem odborníků v souladu s koncepcí, která zajistí kvalitu a specifický profil rizika a výnosu vybrané strategie v průběhu celého cyklu.

„Společně s našimi významnými obchodními partnery onemarkets rozšiřujeme naši nabídku pro klienty ve střední a východní Evropě, jakož i jejich možnosti volby a diverzifikace investic. Onemarkets Fund mění pravidla hry a představuje dokonale sehraný nový způsob správy fondů, který zapadá do naší strategie,“ řekla Teodora Petková, ředitelka pro střední a východní Evropu UniCredit.

„Úspěch onemarkets Fund spočívá v tom, že ve všech oblastech podnikání klademe potřeby našich klientů přímo do centra všeho, co děláme. Spuštění našeho fondu onemarkets Fund v několika nových zemích střední a východní Evropy ještě více dokazuje škálovatelnost našeho modelu poskytování špičkových produktů a služeb na nových trzích všem klientům. Je to příběh spolupráce napříč obory a zeměmi,“ řekl Richard Burton, ředitel klientských řešení UniCredit.

„Onemarkets Fund je dokonalou souhrou zaměření na klienta, schopností našich renomovaných odborníků a jedinečností nabídky. Nový investiční fond mohou již nyní využívat klienti Private & Wealth a Private Premium a od příštího roku bude dostupný i pro naše retailové klienty,“ doplňuje Tomáš Drábek, člen představenstva a ředitel retailového bankovnictví UniCredit Bank.

Iniciativa UniCredit onemarkets Fund je konkrétním výsledkem strategie UniCredit Unlocked a ambicí banky dosahovat udržitelných, kapitálově nenáročných výnosů s přístupem zaměřeným na klienta – a to neustálým dolaďováním nabídky produktů na základě konceptu OPEN.

Žebříček podílových fondů Obrázek: Pokračuj
Kalkulačka podílových fondů Obrázek: Pokračuj
Sjednání investic Obrázek: Pokračuj

Poznámka:
Článek neslouží k poskytování osobního investičního poradenství, nepředstavuje investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani nabídku na uzavření smlouvy podle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Před rozhodnutím k nákupu jakéhokoliv produktu vám proto doporučujeme kontaktovat investičního poradce nebo osobního bankéře, který vám poskytne více informací o produktech a doporučí, jestli se konkrétní produkt hodí k vašemu rizikovému profilu a do vašeho portfolia. Investiční nástroje uvedené výše nezaručují návratnost vložené investice. Hodnota investice může v čase kolísat, v závislosti na typu investice i výraznějším způsobem.
      
  Žebříček s nejlepšími podílovými fondy podle odborníků - zde
Porovnání podílových fondů. Který je nejvýnosnější, jaké si účtují poplatky? - zde

reklama

Spořicí účet + s výhodnou sazbou až 5,20 % p.a.více
Termínovaný vklad - garantovaná úroková sazba až 5,3 % p.a. u měsíčního vkladuvíce
všechny články
Dále v rubrice

Co nabízí dluhopisový trh v roce 2024?

Obrázek: Graf akcie Po náročných letech 2022 a 2023 by mohly klesající úrokové sazby zatraktivnit dluhopisy oproti hotovosti. U dluhopisů s investičním stupněm proběhlo mnoho příznivě oceněných nových emisí napříč sektory. Zdá se, že rok 2024 nabídne investorům dobrý vstup do této třídy aktiv...

Co stojí za rekordním růstem ceny zlata?

Obrázek: Zlatý slitek Mimořádně silná poptávka po zlatě čínské centrální banky i soukromého sektoru v posledních dvou letech zvyšuje cenu zlata. Ta trhá rekordy a dávno překročila magickou hranici dvou tisíc dolarů za unci. Podle odborníků je to teprve začátek...

Nová česká poradenská banka startuje do ostrého provozu

Obrázek: Pobočka Partners Banky Na českém bankovním trhu začíná fungovat nová poradenská banka. Ta nabídne klientům směs moderních fintech technologií doplněných poradenstvím. Její unikátností bude nabídka i správa produktů od jiných bank a finančních institucí...

Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v dubnu

Máme pro vás dubnový žebříček spořicích účtů a termínovaných vkladů. Nejvýhodnější sazba na spořicím účtu je 6,08 % p.a. Kde aktuálně dostanete nejvyšší sazby u těchto produktů, se dozvíte v našem článku...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz