Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Platební kartou u nás nezaplatíte, hledání nových možností

8.8.2023  |  Michal Mošnička| foto: Air Bank
  


Obrázek: Placení mobilemBerete platební karty? Otázka v poslední době opět aktuální, a to nejen v Česku ale i na Slovensku. Malým obchodníkům, restauracím se platby kartou nevyplatí. Jak trend návratu k hotovosti zastavit? Dostupné a finančně přijatelné bezhotovostní placení je velká výzva, a tak se na trhu objevují různé platformy. Nově Air Bank slibuje aplikaci, která by pomohla problémy s hotovostí u malých obchodníků vyřešit.
 


Dostupné a finančně přijatelné technologické řešení je lepší varianta než zákony a vyhláškyZatímco obecně platí, že obchodníci v České republice platby tuzemskou korunovou hotovostí odmítat nemohou. Zákon o oběhu bankovek a mincí stanoví, že každý je povinen přijmout tuzemské bankovky a mince bez omezení, ledaže je oprávněn jejich příjem odmítnout, to je výklad ČNB. Na jedné straně různé profesní skupiny chystají návrh na zavedení povinnosti pro restauratéry a další podnikatele přijímat vedle hotovosti i platební karty, na druhé straně skupina poslanců už předložila do připomínkového řízení návrh zákona, který by platbě bankovkami a mincemi zajišťoval ústavní ochranu.


Air Bank avizuje, že na podzim spustí dostupné bezhotovostní placení A chce na bankovní trh přinést zcela nový způsob placení, který umožní přijímat obchodníkům platby i bez klasického platebního terminálu. V současné době toto řešení banka již pilotuje a ladí uživatelskou přívětivost. Podrobné informace včetně principu, na kterém je řešení postavené, plánuje banka sdílet až ve chvíli, kdy bude služba dostupná k využití veřejností.

„Chceme přinést takové řešení, které zboří současné bariéry v podobě technické náročnosti a poplatkové složitosti. A kvůli kterým není dnes stále ještě možné platit na většině míst v Česku bezhotovostně. Ozývají se nám už konkrétní obchodníci, kteří to vnímají podobně, je tak vidět, že jdeme správným směrem. Nestavíme řešení jen pro naše klienty, chceme opět zjednodušit život lidem napříč trhem, a to bez ohledu na to, u které banky mají účet,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.


Základní parametry připravovaného řešení  


  • Primárním cílem připravovaného řešení je přinést možnost bezhotovostního placení všude tam, kde o ni zákazníci, ale i obchodníci stojí. Obchodníci z důvodu, že nemají v současné době dostatečně technicky nenáročný a cenově atraktivní způsob přijímání bezhotovostních plateb. A proto bezhotovostní karty vůbec neumožňují, nebo uvažují, že je přestanou přijímat.
  • Nové řešení zpříjemní placení zároveň i samotným zákazníkům, protože se díky tomu rozšíří počet míst, kde bude možné platit bezhotovostně.
  • Nové řešení, tak doplní stávají svět terminálů. 
  • Klienti zaplatí bez ohledu na to, u jaké banky mají účet.
  • Air Bank avizuje, že přinese změnu na celý bankovní trh. Bezhotovostně budou moci pohodlně zaplatit klient všech bank.

O novém řešení Air Bank Vás budeme na Finparádě podrobně informovat.

      
  


Související články:
Máte kontokorent? Zkontrolujte si jeho podmínky

Jaké odměny nabízejí banky v listopadu?

Podvodníci na telefonu. Jak ochránit svoje finance před krádeží?

Česká národní banka a vybrané banky spouští placení jako volání

George klíč bude minulostí

Žebříček s nejlepšími osobními účty podle odborníků - zde
Kalkulačka Vám odpoví, která banka nabízí účet s nejnižšími poplatky - zde

reklama

Spořicí účet + s výhodnou sazbou až 5,60 % p.a.více
Termínovaný vklad s rekordním úrokem až 7,3 % p.a.více
Stavební spoření od Buřinky - dvojnásobná státní podpora na 5 let, sjednání zdarma a bonus až 2 500 Kčvíce
Účet OPEN - úrok až 6 % p.a.více
všechny články
Dále v rubrice

Máte kontokorent? Zkontrolujte si jeho podmínky

Máte kontokorent a znáte dobře jeho podmínky? Tentokrát jsme si posvítili na banky nabízející kontokorentní úvěry. Za jakých podmínek vám banky kontokorent poskytnou a co se stane, když jej přečerpáte?

Jaké odměny nabízejí banky v listopadu?

Obrázek:Běžné účty slevy a bonusy Máme pro vás přehled aktuálních nabídek bank. UniCredit Bank v tomto týdnu nabídne dvojitou odměnu u PRESTO Půjčky. Jaké jiné odměny nabízejí banky?

Podvodníci na telefonu. Jak ochránit svoje finance před krádeží?

Obrázek: Podvodník Přestože policie i finanční instituce opakovaně varují před telefonáty podvodníků vydávajících se za zástupce bank a dalších organizací, tento druh trestné činnosti stále přibývá. Průměrná výše ukradených peněz přitom podle kriminalistů dosahuje zhruba k 400 tisícům korun...

Česká národní banka a vybrané banky spouští placení jako volání

Obrázek: Žena s mobilem a notebookem Šestice bank spouští službu Platba na kontakt. Zjednoduší posílání peněz mezi lidmi. Namísto čísla účtu v internetovém nebo mobilním bankovnictví stačí zadat číslo mobilního telefonu příjemce platby. Službu spouští...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz