Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Rolls-Royce mezi kartami přichází do Česka

18.6.2012  |  Zdeněk Bubák


Kreditní karta, Banka, Finance, Privátní bankovnictví, Fridrich Wilhelm Raiffeisen, ATM, Bankomat, Pojištění, Master Card, Elite, RaiffeisenV České republice bude možné poprvé získat „Rolls-Royce mezi kreditními kartami“, a to kartu MasterCard World Elite, kterou začíná Raiffeisenbank nabízet prostřednictvím své privátní banky Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Nová karta s názvem Friedrich Wilhelm Raiffeisen je nejprestižnějším typem karty MasterCard World Elite. „Jsme rádi, že jsme jedinou bankou, která na českém trhu nabízí takto prestižní kartu. Klienti našeho privátního bankovnictví ocení především celosvětový rozsah concierge služeb a velmi vysoké limity a standardy pojištění,“ uvedl Petr Vitásek, ředitel privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

„Bezkonkurenční je rozsah benefitů v oblasti pojištění, ale především jazykový rozsah a úroveň concierge, která je držitelům karet poskytována. Připravujeme také speciální nabídku využití letištního salonku MasterCard na pražském letišti. Karta samozřejmě zaujme i exkluzivním designem se stříbrným logem MasterCard, jehož použití je limitováno právě pro nejprestižnější karty,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.
 
„Vydávání karet World Elite se řídí náročnými požadavky na poskytované benefity. V této souvislosti nás velmi těší spolupráce s týmem Raiffeisenbank. Díky němu je Česká republika mezi 23 evropskými zeměmi, kde se karta World Elite vydává pro nejnáročnější klienty,“ dodává Ivana Laňová, obchodní manažerka MasterCard Europe pro Českou republiku.

Privátní banka Raiffeisenbank roste o 20 % ročně

Raiffeisenbank spustila nový koncept privátního bankovnictví pod značkou Friedrich Wilhelm Raiffeisen v loňském roce. Od té doby přinesla na český trh nový standard služeb a řadu ojedinělých produktů, které doposud české privátní banky nenabízely, např. otevřenou architekturu či zakládání rodinných nadací a trustů. „Privátní bankovnictví bylo v loňském roce naším nejrychleji rostoucím segmentem. Podařilo se nám nalákat řadu nových klientů, příjemný je pro nás fakt, že se nám daří získávat i klienty, kteří si doposud své peníze nechávali spravovat v Londýně či ve Švýcarsku. Tito klienti zjišťují, že už zde mohou získat stejně kvalitní služby, jaké jim nabízejí zahraniční privátní banky,“ dodal Petr Vitásek s tím, že aktiva pod správou Friedrich Wilhelm Raiffeisen meziročně vzrostla o více než 20 %  a celkově dosahují objemu v řádu desítek miliard korun.

Je libo limuzínu i s řidičem, zaslání květin partnerce nebo překladatele po telefonu?

Karta Friedrich Wilhelm Raiffeisen nabízí komplexní concierge služby, a to po celém světě. „Klientům tak celosvětově zajistí např. letenky, ubytování, salonek pro hotelové jednání, pronájem auta i s řidičem, zaslání daru či květin či např. právní asistenci nebo překlad po telefonu,“ uvedl Petr Vitásek. V rámci služeb klient dále získává např. aktuální zpravodajství, asistenční služby pro případ nenadálých situací, cestovní poradenství, informace o golfových hřištích nebo informace o lékařských službách v dané destinaci. Služby jsou dostupné nepřetržitě v několika světových jazycích.

Od ostatních  karet se karta odlišuje i rozsahem pojištění. Kromě běžně nabízeného rozsahu cestovního pojištění nabízí karta na cestách krytí i golfového či obchodního vybavení, odpovědnosti a osobních věcí. Dále má klient v ceně karty pojištění zneužití, přepadení u ATM, ochrany koupě a nejlepší ceny. Pojistné limity jsou samozřejmě výrazně vyšší než je tomu u běžných karet.

Součástí karty jsou rovněž služby Priority Pass (vstupy do VIP letištních salónků) a ELITE program se slevami a asistenčními službami. Karta dále nabízí výhodnější úrokovou sazbu (15% p.a pro bezhotovostní transakce) a delší bezúročné období (až 50 dní). Podmínky pro vydání karty jsou individuální, max. úvěrový rámec činí  milion korun.

Podle odhadu Friedrich Wilhelm Raiffeisen je pod správou českých privátních bank jen zhruba třetina peněz z těch, které by pod správou mohly být. Další třetinu spravují privátní banky v zahraničí a poslední část jsou peníze uložené v ČR, ale ne pod správou privátních bank, tedy jsou buď rozložené do různých bank nebo jejich majitel nevyužívá privátní služby.
    


Související články:
Zdražování ve velkém stylu. Úrokové sazby u hypoték zvýšilo rovnou pět bank. Úročení míří k 5 procentům ročně

Banky dále zdražují hypoteční úvěry. Jedna banka se však vydala proti proudu

Raiffeisenbank nabízí k novým kreditním kartám cashback ve výši 10 procent

Předvánoční nabídka bonusů a akcí k bankovním kreditním kartám

Máte zájem o bezkontaktní kreditku? Nově ji dostanete i v Raiffeisenbank

Kalkulačka Vám najde nejvýhodnější hypotéku - zde
Přehled celé nabídky úvěrů - zde

reklama

Kreditní karta - vedení zdarma a cashback 1 %více
Hypotéka - až do výše 90 % hodnoty nemovitostivíce
Půjčka - na malé i velké věci od 2 000 Kčvíce
RePůjčka - ušetříte v průměru více než 20 000 Kčvíce
mHypotéka Light - Není nad výhodnou hypotéku!více
všechny články
Dále v rubrice

Zdražování ve velkém stylu. Úrokové sazby u hypoték zvýšilo rovnou pět bank. Úročení míří k 5 procentům ročně

Obrázek: Dům Úrokové sazby u hypotečních úvěrů dále rostou, u některých bank přímo raketově. Minulý týden hypotéky zdražily Equa bank a UniCredit Bank, od včerejšího dne jsou úrokové sazby vyšší rovněž u Air Bank, ČSOB a mBank...

Banky dále zdražují hypoteční úvěry. Jedna banka se však vydala proti proudu

Obrázek: Dům a procento Úrokové sazby i v letošním roce dále rostou a v případě hypoték lze očekávat, že se v průběhu roku přehoupnou přes 5 procent ročně. Na začátku roku zdražila hypotéky Sberbank, v uplynulém týdnu se k ní přidala...

Skupina ČSOB zvyšuje úrokové sazby u hypoték

Obrázek: Dům Úrokové sazby čeká další růst. V návaznosti na razantní zvýšení základní úrokové sazby ze strany České národní banky zvyšuje skupina ČSOB úrokové sazby u všech fixací hypoték. K navýšení dojde od pondělí 17. ledna 2022...

Sberbank zdražila hypoteční úvěry. Poroste věk žadatelů o úvěr na bydlení?

Obrázek: Dům Bankovní rada České národní banky rozhodla na svém zasedání dne 22. prosince 2021 o dalším zvýšení úrokových sazeb. V lednu se toto zvýšení bude promítat do úrokových sazeb hypotečních úvěrů. První pracovní den nového...

všechny články v rubrice


   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz