Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

První půjčka zdarma nemusí být dobrým řešením. Skončit může až osobním bankrotem

14.2.2019  |  Komerční článek
  
  


PůjčkaPůjčka zdarma zní jako sen, který snad ani nemůže být skutečností. Ale ano, některé nebankovní společnosti opravdu nabízí úvěry bez úroků a bez poplatků. Jenže v reálu vlastně nic není zadarmo a i za tuto bezkonkurenční nabídku můžete draze zaplatit. Na co si dát pozor u prvních půjček zadarmo?Bez perfektní platební morálky na půjčku zdarma zapomeňtePrvní půjčka zdarma je skvělým řešením pro všechny, kteří se pyšní skvělou platební morálkou. Je totiž zapotřebí, aby dlužník na 100 % věděl, že zvládne půjčené peníze řádně a včas splatit. Pokud k tomu nedojde a dostane se do prodlení, začnou mu naskakovat vysoké penále.

V žádném případě se tak nenechte uchlácholit na bezplatný úvěr a zapomeňte na rychle a ihned. Naopak před bezhlavým jednáním dejte přednost racionálnímu uvažování. I přestože jste si jisti, že půjčku zvládnete splatit, informujte se u poskytovatele o tom, co vám hrozí v případě, že tomu tak nebude.

Pozor, druhá půjčka už bude s vysokým úrokem i poplatkyPrvní půjčka zdarma je výborným způsobem, jak nalákat nové zákazníky. Poskytovatelé moc dobře vědí, že lidé, kteří si sjednávají krátkodobé půjčky, jako je malá půjčka před výplatou, mikropůjčka nebo půjčka bez registru, nezůstanou jen u jednoho úvěru.

Jenže je zapotřebí si uvědomit, že jakákoliv další půjčka už není bezúročná, naopak společnost vás ji nechá pořádně zaplatit. Vysoké úroky i poplatky tak nejsou žádnou výjimkou. Proto ještě předtím než vstoupíte po druhé do stejné řeky, dobře zvažte, zda vám jinde nepůjčí levněji, porovnejte si aktuální nabídku na trhu a nebojte se oslovit i banky.

Za vyřízení úvěru po telefonu můžete zaplatit tisíce korunNástrahy první půjčky zdarma ale zdaleka nekončí. Tou další je nebezpečí podvodu. První půjčku zdarma najdete téměř u všech nebankovních společností. S širokou nabídkou jdou ale ruku v ruce i podvodné nabídky.

Říkáte si, jak můžete být podvedeni, když vám poskytovatel půjčí peníze přeci zadarmo? Ano, to je sice pravdou, avšak pro vyřízení úvěru je občas nutné zavolat na speciální linku, kde vás i jen jediný telefonát může vyjít na stovky až tisíce korun. A u některých se ani po drahém hovoru peněz nedočkáte.

I půjčka zdarma může končit insolvencíPrvní půjčka zdarma může být dobrou příležitostí, ale zároveň i vstupenkou do dluhového kolotoče, ze kterého se špatně vystupuje. Ne zřídkakdy jízda končí exekucí a osobním bankrotem.

Navíc lákavá nabídka je často využívána úplně zbytečně. Především pak v období Vánoc a dovolených se lidé rádi a nesmyslně zadlužují. Pokud ale není potřeba si úvěr sjednávat, pak není důvod si zbytečně navykat na levné půjčky. Ty se totiž vždy mohou pořádně prodražit.


      
  


Související články:
Žebříček bankovních spotřebitelských úvěrů: kromě jedničky se banky na dalších místech přeskupily

První mPůjčka od mBank bude nově na vyzkoušení až na dva roky

Čtyři banky v poslední době snížily úrokové sazby u hypoték, jedna je zvýšila

Výsledky českých bank za rok 2018: velkým bankám s výjimkou ČS zisk spíše klesá, malým roste

Aktualizovaný žebříček hypoték na Finparádě má novou jedničku

Žebříček s nejlepšími hypotékami a spotřebitelskými úvěry podle odborníků - zde
Kalkulačka spotřebitelských úvěrů, nejvýhodnější bankovní půjčky - zde

všechny články
Dále v rubrice

Žebříček bankovních spotřebitelských úvěrů: kromě jedničky se banky na dalších místech přeskupily

Obrázek: Žebříčky úvěrů Na Finparádě pro vás pravidelně aktualizujeme žebříčky finančních produktů, které obsahují nejlepší nabídku na trhu vyhodnocovanou specialisty podle předem daných kritérií. Právě došlo k přepočtu...

První mPůjčka od mBank bude nově na vyzkoušení až na dva roky

Obrázek: mBank mBank nově umožňuje splácení své první mPůjčky na vyzkoušení po dobu dvou let. To se bude hodit klientům, kteří by si chtěli mPůjčku vyzkoušet, ale výše splátky by pro ně mohla být vysoká, a to třeba...

Čtyři banky v poslední době snížily úrokové sazby u hypoték, jedna je zvýšila

Obrázek: Hypotéka Přinášíme vám pravidelnou informaci o změnách úrokových sazeb u hypoték. Tentokrát se zpětně podíváme na období od začátku března, tj. zhruba za 3 týdny zpětně. V úrokových lístcích změny...

Výsledky českých bank za rok 2018: velkým bankám s výjimkou ČS zisk spíše klesá, malým roste

Obrázek: Bankomat České banky postupně zveřejňují své hospodářské výsledky za rok 2018. Jak se jim dařilo? Přinášíme vám přehled základních ukazatelů hospodaření českých bank v roce 2018, jako je zisk, bilanční...

všechny články v rubrice


   
 
Finanční produkt roku 2018
Běžný účet od Equa bank
Equa bank


Cena veřejnosti roku 2018
Spořicí účet od Banky CREDITAS
Banka CREDITAS
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz