Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Zhruba 900 tisíc lidí v Česku má exekuci. Některé do velkých dluhů dostala vánoční půjčka

20.11.2018  |  Komerční článek
  
  


PenízePůjčka na Vánoce se pozvolna stává běžnou součástí statisíců českých domácností. Bohužel konzumní hodnoty jsou nad rodinnou pohodou a klidem. Lidem už nestačí jen se sejít, chtějí se obdarovat drahými dárky. Jenže tento chtíč často končí exekucí. Pomohla by vhodná regulace?


Je to jak ohraná písnička. Půjčit si na vánoční dárky je nesmysl, který je omílán stále dokola. Přesto se statisíce lidí na Vánoce zadluží. Velkou roli hraje i domněnka: „jen drahými dárky lze dokázat, jak moc máme blízkého člověka rádi.“ Není divu, že Vánoce jsou velkým svátkem hlavně pro úvěrové společnosti.

Získat půjčku na vánoční dárky je velmi snadnéPřed Vánoci nejvíce láká rychlá půjčka. Získat v průběhu jednoho dne peníze na dárky a zároveň dárky i nakoupit je to, po čem mnozí touží. Není času nazbyt, a tak právě rychlé půjčky jsou těmi nejvyhledávanějšími.

V rychlosti vedou nad bankami nebankovní společnosti, proto vyhrávají na plné čáře nebankovní půjčky a mikropůjčky. Pro ty si můžete zajít osobně, nebo si je sjednat na internetu. Půjčka online už dnes není žádný problém. Vyřídíte ji do pár minut a čerpat ji lze také ještě ten den.

Další úvěrová regulace není na pořadu dneZadlužit se je tak snadné. Bohužel právě jednoduchost uvádí mnohé v omyl, že bezproblémové bude i splácení. To ale nemusí být vždy pravdou. V Česku má kolem 900 000 lidí exekuci, což svědčí o jediném, dluhy mohou snadno přerůst přes hlavu každému z nás.

Úvěrová regulace proběhla už v prosinci 2016, kdy novela zákona o spotřebitelském úvěru nastavila jasnější pravidla. Z 800 úvěrových společností jich zůstalo 85. Ve třetině evropských zemí dokonce zavedli i zastropování RPSN, to se ale v Česku prozatím neplánuje.

Odpuštění splátek, první půjčka zdarma, nulový úrok. To jsou nejčastější lákadla, která vašim očím před Vánoci nejspíš neuniknou. Než se upíšete ďáblu a prožijete bohatý Štědrý večer, vzpomeňte si na nový rok. Budete mít na splácení? Stojí vám dluh za to? Nebojíte se exekuce?

Je možné exekuci zastavit?Co když na exekuci dojde? Je cesty zpět? Na exekučním příkazu je psáno: „Proti exekučnímu příkazu není opravný prostředek přípustný.“ V případě zastavení exekuce se ale nejedná o opravný prostředek, proti neoprávněné exekuci tak lze bojovat.

Zhruba 300 000 exekucí je vedeno nezákonně, proto zastavení exekuce má smysl. Díky judikátům příslušných soudů, lze dnes zastavit ukončenou exekuci. Tedy tu, která už byla dávno vymožená. Avšak pouze tehdy, pokud byla vedena na základě neplatného exekučního titulu, kterým je rozhodčí nález. Díky tomu dojde ke zpětnému vypořádání toho, co už bylo zaplaceno. Dlužníkovi musí být vráceny náklady z předchozího řízení i tohoto exekučního řízení.


      
  


Související články:
Pojištění dětí: Zaměřte se na dlouhodobá rizika

Zelené bydlení je v Česku na vzestupu, zájemci se mohou těšit na finanční benefity

Equa bank snižuje sazby hypoték na 2,69 procenta ročně

Díky článku v novinách se rozhodl dovolat se spravedlnosti a získat zpět 10 000 korun od autobazaru

Wüstenrot nabízí do konce září úvěr Půjčka ProBydlení se slevou 0,5 procentního bodu

Kalkulačka spotřebitelských úvěrů, nejvýhodnější bankovní půjčky - zde
Přehled celé nabídky úvěrů - zde

reklama

Půjčka od Air Bank - bonusová úroková sazba jako odměna za včasné splácenívíce
RePůjčka - ušetříte v průměru více než 20 000 Kčvíce
Minutová půjčka - půjčka na cokoliv s RPSN od 4,8 %více

mPůjčka Plus - Garance nejlevnější půjčkyvíce

Snižte Vaše měsíční splátky sloučením půjčekvíce
všechny články
Dále v rubrice

Wüstenrot mění pásmové úročení na spořicím účtu

Obrázek. Wustenrot Wüstenrot ruší od 1. července minimální hranici 30 000 korun pro získání základní úrokové sazby 0,5 % na Wüstenrot Spořicím účtu. Úspory klientů tak budou zhodnocovány výhodnou sazbou až do výše...

Pojištění dětí: Zaměřte se na dlouhodobá rizika

Obrázek: Děti a rodiče Běžně si pojišťujeme nemovitosti, auta nebo cesty do zahraničí. Na pojištění dětí ale mnozí z nás zapomínají. Důvodů, proč má pojištění ratolestí smysl, je ale celá řada. Třeba to, že na dostatečnou...

Zelené bydlení je v Česku na vzestupu, zájemci se mohou těšit na finanční benefity

Obrázek. Hypoteční banka Energeticky šetrné bydlení v posledních letech výrazně nabývá na popularitě. Ať se jedná o rodinné domy nebo velké developerské projekty, nízké provozní náklady a podpora ekologie jsou trendem...

Equa bank snižuje sazby hypoték na 2,69 procenta ročně

Obrázek: Equa bank Equa bank opět snižuje úrokové sazby hypoték, a to o 0,1 % p. a. Změna se týká fixací na tři a pět let a platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték. Hypotéky Equa...

všechny články v rubrice


   
 
Finanční produkt roku 2018
Běžný účet od Equa bank
Equa bank


Cena veřejnosti roku 2018
Spořicí účet od Banky CREDITAS
Banka Creditas
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz