Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Letošní plány Fio banky

25.1.2012  |  Zdeněk Bubák


Fio banka, která byla vyhlášena Nejvstřícnější bankou roku 2011, představila na tiskové konferenci ve středu 25. ledna 2012 v Praze své plány pro letošní rok.

Nejdříve zástupce banky zmínil výsledky za rok 2011, kdy banka získala 67 tisíc nových klientů, z nichž bylo více než 57 tisíc klientů bankovních, ostatní byli investoři do cenných papírů. Celkový počet klientů ke konci roku činil 140 tisíc (105 tisíc bankovních, 52 tisíc investorů). Objem vkladů dosáhl k 31. prosinci loňského roku 12,5 miliard korun, bilanční suma k témuž datu činila 13,6 miliard korun. Banka měla 61 poboček v Česku a 3 na Slovensku a 77 bankomatů. Klienty oslovovala bezplatným účtem a platbami zdarma pro podnikatele a firmy.

Z hlediska produktů banka v roce 2011 nabídla nově on-line smlouvy pro zájemce o běžný účet, kteří tak nemusí navštívit pobočku banky, on-line platby na internetu přes PayMyway, 10 výběrů z bankomatů Fio banky zdarma, smartbanking v podobě aplikace v chytrém mobilním telefonu, s kterým přišla jako první banka v Česku. Rozšiřovala počty bankomatů (o cca 20) a počty poboček (o 4). Mimo jiné získala ocenění Nejdynamičtější banka roku 2011 v rámci Banky roku.

Plány do roku 2012

Banka počítá s dalším rozšiřováním sítě poboček a bankomatů – poboček by tak měla na konci roku mít 70, bankomatů 150. Za celý rok chce získat dalších 70 tisíc klientů. V únoru přijde s redesignem internetbankingu do atraktivnější podoby a barev banky (zelená a modrá) a rozšíří jej o funkce pdf výpisů, editace šablon a další. V pololetí pak počítá i s novým obsahem týkajícím se platebních karet (změna pinu, limitu, blokace přes internet apod.), a to v návaznosti na dokončení projektu vlastních karet v licenci MasterCard a Visa (doposud nabízí karty ČSOB). Karty budou napojeny i na Smartbanking. Banka bude nejdříve vydávat jen debetní karty, v roce 2013 pak i kreditní karty.

Smartbanking se dočká další verze

Ve druhém pololetí roku 2012 banka představí novou verzi Smartbankingu 2.0. Jde o aplikaci pro chytré mobilní telefony firmy Apple a telefony s operačním systémem Android. Aplikace bude rozšířena o funkce související s platebními kartami (
změna pinu, limitu, blokace přes internet apod.), o funkce nově doplněné i do internetbankingu (editace šablon apod.) a o možnost vyhledávání poboček a bankomatů. Majitelé tabletů by měli dostat lepší podporu.

Fio banka bude pořádat další bezplatné semináře pro investory (cca 100 v prvním pololetí roku 2012 v 60 městech ČR). První seminář proběhne 15. února 2012.

Porovnejte si náklady na vedení účtu v českých bankách na Finparádě:

Finparáda / Bankovní účty / Osobní účty    Žebříček s nejlepšími spořicími účty podle odborníků - zde
Přehled celé nabídky spořicích účtů - zde
všechny články
Dále v rubrice

Index termínovaných vkladů v dubnu

Obrázek: Termínoindex Termínoindex nadále klesá. Nejvýrazněji si pohoršil roční vklad. Nejvyšší sazbu aktuálně nabízí Banka CREDITAS a Max banka s 5,3 % p.a. u měsíčního vkladu...

Denní zprávy

Obrázek: Denní zprávy Zajímá vás svět finančních produktů a služeb, ale i ekonomická témata? Každý všední den pro vás připravíme přehled těch nejzajímavějších informací a novinek z finančního trhu za den předchozí. Sledujte naše...

Jak financovat nemovitost bez hypotéky

Obrázek: Hypotéka Financování bydlení bez hypotečního úvěru. Možností je několik. Jaké to jsou a jaké mají klady a zápory?

Digitalizace bank - co si nově můžete sjednat online?

Obrázek: Digitalizace Banky svým klientům stále více nabízejí možnost sjednání produktů a služeb z pohodlí domova. Novinky v online sjednání představila Raiffeisenbank a ČSOB. Raiffeisenbank umožňuje od poloviny března právnickým osobám zakládat účty online a klienti ČSOB...

všechny články v rubrice

   
 
Minutová půjčka
Minutová půjčka od 4,8 % p.a. Samozřejmě
Raiffeisenbank
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz