Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Smartphony dobývají naše banky - další je mBank

18.10.2011  |  Zdeněk Bubák


Ode dneška si mohou klienti mBank, kteří vlastní iPhone či iPad, stáhnout speciálně vyvinutou aplikaci, díky které budou mít rychlý a jednoduchý přístup ke svým účtům. Tato aplikace je pro klienty mBank zdarma ke stažení v AppsStore.

„Uvedení aplikace pro iPhone a iPad je dalším krokem na cestě ke zjednodušování přístupu klientů do banky. mBank je moderní a technologicky vyspělá banka, a proto i nadále pokračujeme ve vývoji mobilního bankovnictví,“ říká produktový manažer mBank Dušan Poláček.

Android bude brzy následovat

"V následujících měsících se zaměříme i na uživatele ostatních operačních systému jako je například Android,“ dodává Poláček.

Po Equa bank, Fio bance, Citibank a UniCredit Bank je tak mBank další v řadě z bank, u nichž klient může využít aplikaci v chytrém mobilním telefonu pro ovládání svého účtu v bance. Výhodami tohoto řešení, tj. aplikace uložené přímo v mobilním telefonu, by měl být vyšší komfort a rychlost přístupu na účet.

UniCredit Bank nabízí aplikaci pro nejširší spektrum chytrých telefonů, nejen tedy pro iPhony, iPady a mobilní telefony či tablety s operačním systémem Android. Naopak Equa bank prohlásila, že zůstane jen u aplikace pro iPhone, iPad a zařízení s operačním systémem Android.

První verzi svého bankovnictví pro chytré telefony IB Light, založenou na používání internetového prohlížeče a dostupnou pro všechny telefony s přístupem na internet a internetovým prohlížečem, mBank spustila v září letošního roku, tedy před měsícem. Před ní, a to na jaře letošního roku, tento systém uvedla na trh jako první UniCredit Bank a v létě se k ní přidala ZUNO bank.

Aplikace umístěné přímo v paměti chytrého telefonu by měly být uživatelsky příjemnější, rychlejší a úspornější na přenášená data, než používání internetového prohlížeče. Klienti uvedených bank tak mají kdykoliv k dispozici informace o produktech, pohodlně si mohou zkontrolovat zůstatky na účtech, prohlížet historii, převádět prostředky předdefinovaným příjemcům, případně splácet kreditní karty.


Další článek na stejné téma:

UniCredit je další v řadě s bankovnictvím pro chytré telefony
    Žebříček s nejlepšími osobními účty podle odborníků - zde
Kalkulačka Vám odpoví, která banka nabízí účet s nejnižšími poplatky - zde
všechny články
Dále v rubrice

Digitalizace bank - co si nově můžete sjednat online?

Obrázek: Digitalizace Banky svým klientům stále více nabízejí možnost sjednání produktů a služeb z pohodlí domova. Novinky v online sjednání představila Raiffeisenbank a ČSOB. Raiffeisenbank umožňuje od poloviny března právnickým osobám zakládat účty online a klienti ČSOB...

Odměna až 24 000 Kč nebo televize. Jaké jsou nové odměny bank?

Obrázek:Běžné účty slevy a bonusy UniCredit Bank nabízí až 24 000 Kč při sjednání nové půjčky. Air Bank spouští svět výhod Unity. Jaké výhody a odměny nabízejí banky v dubnu? Přehled slev a bonusů najdete v našem článku...

Air Bank dále rozšíří exkluzivní výhody pro společné klienty s O2

Obrázek: Výhody Unity Air Bank Unity navazuje na úspěšnou spolupráci Air Bank a O2, která od loňského roku přináší jejich společným zákazníkům 300 Kč měsíčně za používání služeb obou firem. Se vznikem Unity získají společní klienti...

Srovnání podnikatelských účtů od Raiffeisenbank. Co nového nabízí EXKLUZIVNÍ účet?

Obrázek: Banner Raiffeisenbank Raiffeisenbank obměnil svoji nabídku podnikatelských účtů. Nově přichází s EXKLUZIVNÍM účtem, který vytvořila na základě zpětné vazby klientů a který poskytuje ojedinělé možnosti současně v jedné službě. Účet cílí především na malé firmy, ale svými benefity je vhodný pro...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz