Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Smartphony dobývají naše banky - další je mBank

18.10.2011  |  Zdeněk Bubák


Ode dneška si mohou klienti mBank, kteří vlastní iPhone či iPad, stáhnout speciálně vyvinutou aplikaci, díky které budou mít rychlý a jednoduchý přístup ke svým účtům. Tato aplikace je pro klienty mBank zdarma ke stažení v AppsStore.

„Uvedení aplikace pro iPhone a iPad je dalším krokem na cestě ke zjednodušování přístupu klientů do banky. mBank je moderní a technologicky vyspělá banka, a proto i nadále pokračujeme ve vývoji mobilního bankovnictví,“ říká produktový manažer mBank Dušan Poláček.

Android bude brzy následovat

"V následujících měsících se zaměříme i na uživatele ostatních operačních systému jako je například Android,“ dodává Poláček.

Po Equa bank, Fio bance, Citibank a UniCredit Bank je tak mBank další v řadě z bank, u nichž klient může využít aplikaci v chytrém mobilním telefonu pro ovládání svého účtu v bance. Výhodami tohoto řešení, tj. aplikace uložené přímo v mobilním telefonu, by měl být vyšší komfort a rychlost přístupu na účet.

UniCredit Bank nabízí aplikaci pro nejširší spektrum chytrých telefonů, nejen tedy pro iPhony, iPady a mobilní telefony či tablety s operačním systémem Android. Naopak Equa bank prohlásila, že zůstane jen u aplikace pro iPhone, iPad a zařízení s operačním systémem Android.

První verzi svého bankovnictví pro chytré telefony IB Light, založenou na používání internetového prohlížeče a dostupnou pro všechny telefony s přístupem na internet a internetovým prohlížečem, mBank spustila v září letošního roku, tedy před měsícem. Před ní, a to na jaře letošního roku, tento systém uvedla na trh jako první UniCredit Bank a v létě se k ní přidala ZUNO bank.

Aplikace umístěné přímo v paměti chytrého telefonu by měly být uživatelsky příjemnější, rychlejší a úspornější na přenášená data, než používání internetového prohlížeče. Klienti uvedených bank tak mají kdykoliv k dispozici informace o produktech, pohodlně si mohou zkontrolovat zůstatky na účtech, prohlížet historii, převádět prostředky předdefinovaným příjemcům, případně splácet kreditní karty.


Další článek na stejné téma:

UniCredit je další v řadě s bankovnictvím pro chytré telefony
    Žebříček s nejlepšími osobními účty podle odborníků - zde
Přehled celé nabídky bankovních účtů - zde
všechny články
Dále v rubrice

Mobilní bankovnictví používají mladí i senioři, pomáhá s plánováním financí

Obrázek: Žena s Iphone v ruce Mobilní bankovnictví se již stalo nedílnou součástí správy financí. Pravidelně ho používá 8 z 10 Čechů, nejčastěji mladí ve věku 25 – 34 let. Pro 75 % z nich je aplikace banky jedním z nástrojů pro plánování financí...

Kolik vás bude stát platba kartou nebo výběr peněz v zahraničí u jednotlivých bank?

Obrázek: Karta Každý rok Češi v zahraničí provádějí desítky milionů plateb kartou v objemu miliard korun. Kolik vás bude stát platba kartou nebo výběr peněz z bankomatu v zahraničí u jednotlivých bank? Před letními dovolenými jsme připravili podle naší kalkulačky přehled, jakou částku klientům banky strhnou pro...

UniCredit Bank s odměnou až 24 000 Kč

Obrázek:Běžné účty slevy a bonusy Za co vás banky odmění v červnu? Někde získáte odměnu za založení účtu, jinde vám banka zlevní půjčku. Přehled slev a bonusů najdete v našem článku...

Chcete být moderní? Nahrajte si platební kartu do mobilu nebo hodinek

Obrázek: Placení mobilem Nákupní zvyky českých zákazníků se mění. Bez chytrého mobilu se drtivá většina lidí neobejde a prakticky ho nedává z ruky. To se projevuje i na rychlém růstu popularity placení mobilem. Také chytré hodinky nebo náramky patří ke stále oblíbenějším...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz