Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Smartphony dobývají naše banky - další je mBank

18.10.2011  |  Zdeněk Bubák


Ode dneška si mohou klienti mBank, kteří vlastní iPhone či iPad, stáhnout speciálně vyvinutou aplikaci, díky které budou mít rychlý a jednoduchý přístup ke svým účtům. Tato aplikace je pro klienty mBank zdarma ke stažení v AppsStore.

„Uvedení aplikace pro iPhone a iPad je dalším krokem na cestě ke zjednodušování přístupu klientů do banky. mBank je moderní a technologicky vyspělá banka, a proto i nadále pokračujeme ve vývoji mobilního bankovnictví,“ říká produktový manažer mBank Dušan Poláček.

Android bude brzy následovat

"V následujících měsících se zaměříme i na uživatele ostatních operačních systému jako je například Android,“ dodává Poláček.

Po Equa bank, Fio bance, Citibank a UniCredit Bank je tak mBank další v řadě z bank, u nichž klient může využít aplikaci v chytrém mobilním telefonu pro ovládání svého účtu v bance. Výhodami tohoto řešení, tj. aplikace uložené přímo v mobilním telefonu, by měl být vyšší komfort a rychlost přístupu na účet.

UniCredit Bank nabízí aplikaci pro nejširší spektrum chytrých telefonů, nejen tedy pro iPhony, iPady a mobilní telefony či tablety s operačním systémem Android. Naopak Equa bank prohlásila, že zůstane jen u aplikace pro iPhone, iPad a zařízení s operačním systémem Android.

První verzi svého bankovnictví pro chytré telefony IB Light, založenou na používání internetového prohlížeče a dostupnou pro všechny telefony s přístupem na internet a internetovým prohlížečem, mBank spustila v září letošního roku, tedy před měsícem. Před ní, a to na jaře letošního roku, tento systém uvedla na trh jako první UniCredit Bank a v létě se k ní přidala ZUNO bank.

Aplikace umístěné přímo v paměti chytrého telefonu by měly být uživatelsky příjemnější, rychlejší a úspornější na přenášená data, než používání internetového prohlížeče. Klienti uvedených bank tak mají kdykoliv k dispozici informace o produktech, pohodlně si mohou zkontrolovat zůstatky na účtech, prohlížet historii, převádět prostředky předdefinovaným příjemcům, případně splácet kreditní karty.


Další článek na stejné téma:

UniCredit je další v řadě s bankovnictvím pro chytré telefony
    


Související články:
mBank vylepšila internetové a mobilní bankovnictví

mBank do mobilní aplikace přidala přehled o platbách za předplatné

mBank nově nabízí potvrzování internetových plateb pomocí mobilu

mBank nabízí další způsob mobilní komunikace

Podívejte se na bankovnictví pro chytré mobily od mBank

Žebříček s nejlepšími osobními účty podle odborníků - zde
Kalkulačka Vám odpoví, která banka nabízí účet s nejnižšími poplatky - zde
všechny články
Dále v rubrice

Jak lidé využívají službu Platba na kontakt?

Obrázek: Mobil v ruce Do služby Platba na kontakt, kterou nabízí šestice českých bank, se celkově zaregistrovalo více než 470 000 klientů. Díky ní mohou zájemci odeslat a přijmout peníze jen díky telefonnímu kontaktu. Nejčastěji si mezi sebou posílají úhrady za...

Roste zájem o platby mobilem a hodinkami i o sdílené bankomaty

Obrázek: Platba pomocí mobilního telefonu Využívání karet klienty Komerční banky v minulém roce rostlo. Banka hlásí 39% nárůst bezkontaktních plateb mobilem nebo chytrými hodinkami. Na vzestupu je i zájem o sdílené bankomaty. Dále Komerční banka zaznamenala také nárůst...

Jak si zkraje roku naplánovat finance?

Obrázek: Plánování financí Začátkem roku si mnoho domácností dělá finanční plány, aby věděly, jak budou v průběhu celého roku pokrývat chystané, ale i případné neočekávané výdaje. Co je nutné vzít v potaz při sestavování rodinného finančního plánu? Více se dozvíte níže...

Produktové novinky bank v lednu aneb co nového pro nás banky připravily?

Obrázek: Produktové novinky Přinášíme vám pravidelnou informaci o tom, jaké produktové změny a inovace banky a pojišťovny provedly za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu prosince letošního roku oznámily Air Bank, banka CREDITAS, Česká spořitelna, Max banka, mBank...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz