Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Slovenská mBank rozdávala peníze za zřízení účtu. Začala praskat ve švech

21.1.2013  |  Zdeněk Bubák


Slovenská mBank, sestra české mBank, do pátku minulého týdne rozdávala peníze lidem, kteří si u ní nově zřídili účet. Polovinu peněz získal klient, který novou osobu do mBank přivedl, a druhou polovinu nově příchozí.  Původně měla akce s názvem mKLUB končit až 31. března 2013, ale banka ji předčasně ukončila, jelikož zájem nových klientů překonal její původní představy. Navíc bonusovou částku v průběhu akce snížila z původních 25 + 25 na 15 + 15 eur (v přepočtu zhruba 1 250, respektive 750 českých korun).

Ukončení bylo možné díky pravidlům soutěže, ve kterých bylo stanoveno, že akce platí do 31. března 2013 nebo do odvolání.

Během čtyřech dní minulého týdne do slovenské mBank přišlo na základě akce mKLUB nově 5 830 nových klientů. 

Důvodem předčasného konce bylo podle banky to, že počty nových zákazníků byly naplněny dříve, než banka plánovala. Zájem o mKONTO byl na konci týdne tak velký, že se mBank přiblížila kapacitní hranici, kdy ještě mohla existujícím zákazníkům poskytovat stoprocentní servis a zároveň vyřizovat nové žádosti. Kurýři, kteří doručovali smlouvy zákazníkům, pracovali prakticky bez přestávky.

Peníze budou na účty klientů připisovány do 30 dnů od otevření nového účtu mKONTO. Počet nových doporučení na jednoho klienta nebyl omezený, takže pokud byl někdo z původních klientů hodně aktivní, mohl si přijít na slušné peníze.

Všechny dílčí informace o akci banka zveřejnila zde. Banka přistoupila i k neobvyklému kroku, že v průběhu akce zveřejnila Dodatek k jejím pravidlům (viz zde).

Banka prý hodlá podobnou akci v budoucnu zase zopakovat. Navíc nezačne zpoplatňovat zrušení účtu, aby náhodou v budoucnu o nově nabyté klienty znovu nepřišla.
    


Související články:
Energeticky úsporné bydlení s webovým rádcem a půjčkou od mBanky

Žebříček spotřebitelských úvěrů v březnu

Zájem o virtuální platební karty roste. Využít je lze i na bezpečné nákupy na internetu

Žebříček podnikatelských účtů v prosinci

Produktové novinky bank v listopadu aneb co nového pro nás banky připravily?

Žebříček s nejlepšími osobními účty podle odborníků - zde
Kalkulačka Vám odpoví, která banka nabízí účet s nejnižšími poplatky - zde

reklama

CHYTRÝ účet - vedení účtu zdarmavíce
Spořicí účet + s výhodnou sazbou až 5,60 % p.a.více
Termínovaný vklad s rekordním úrokem až 7,3 % p.a.více
Stavební spoření od Buřinky - zhodnocení až 6,8 % ročně, sjednání zdarma a bonus 2 000 Kčvíce
všechny články
Dále v rubrice

Útraty Čechů v zahraničí meziročně vzrostly téměř o čtvrtinu. Kde Češi utráceli nejvíce?

Obrázek: Bankovky a mince Na dovolenou k moři nebo jen na skok do sousední země nakoupit. Češi i letos utráceli v zahraničí, a to dokonce o 23 % více než loni. Jen v letních měsících (od června do srpna) útraty stouply o 13 %. Nejčastěji přitom vyráží po Evropě – mezi nejpopulárnější...

Čím dál více Čechů nakupuje online z mobilního telefonu. Jakou výhodu těmto lidem přinesla Raiffeisenbank?

Obrázek: Žena s mobilem u notebooku Pohodlí domova a nákupy na internetu. To je kombinace, kterou v posledních letech volí čím dál více lidí. Z průzkumu Mastercard vyplynulo, že 7 z 10 Čechů nakupuje online z mobilního telefonu. Banky se snaží svým klientům usnadnit nejen využívání bankovních produktů...

Češi stále více preferují bezhotovostní platby

Obrázek: Placení mobilem Rychlost, jednoduchost a žádné zbytečné přepočítávání drobných. Tak Češi popisují ideální způsob placení v obchodech nebo za služby. Vyplývá to z průzkumu společnosti Mastercard. Počet lidí, kteří upřednostňují bezhotovostní platby, se dlouhodobě zvyšuje...

Žebříček běžných účtů v září. Jaké je pořadí bank?

Obrázek: Žebříček Finparády Žebříček běžných účtů v září. Nadále se v čele žebříčku drží MONETA Money Bank, Česká spořitelna a Air Bank. V žebříčku se posunula na třetí místo Komerční banka s novým konceptem bankovnictví a účtem Start. Jaké je aktuální pořadí bank a jejich běžných účtů?

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz