Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Změny v penzijku od července

22.5.2024  |  Valerie Koubová | foto: Pexels
  


Obrázek: Aktivni_duchodceBlíží se změny v penzijním spoření. Navýší se maximální státní příspěvek, důchodci však o něj přijdou úplně. Kdo je připraven, není překvapen.

Jarka
23.5.2024 16:52
Státní příspěvek- důchodci
Existuje nějaká možnost nebo podmínka, jak získat státní příspěvek i pro důchodce, např. u Generali penzijní?
Odpovědět

Redakce
24.5.2024 9:35
Re: Státní příspěvek- důchodci
Dobrý den, pokud Vám již byl přiznán starobní důchod, bohužel o státní příspěvek od 1.7. přijdete. Některé penzijní společnosti však začínají nabízet odměny pro "penzisty". Příkladem je KB Penzijní společnost, která nabízí věrnostní odměnu až do roku 2025 i pro klienty, kteří přejdou z jiné penzijní společnosti. Podmínkou je však mít na penzijku min. 500 tis. Kč a dále ukládat alespoň 300 Kč.
Odpovědět
Luděk
23.5.2024 15:36
státní příspěvek-důchodci
Dobrý den,
nepíšete celou pravdu. Nárok na státní příspěvek nemají jenom důchodci, kteří pobírají starobní důchod. Nárok nemají ani ti, kteří si požádali o předčasný důchod bez výplaty, ale dále pracují a starobní důchod nepobírají. To mi sdělili v České spořitelně, prý to je v zákoně. Ale to nám ti, kteří tento zákon připravili a schválili, ale nějak opomněli říci.
Odpovědět

Redakce
24.5.2024 11:04
Re: státní příspěvek-důchodci
Dobrý den, děkujeme za informaci. Dle námi zjištěných informací vycházejících ze zákona 247/2011 Sb., § 13 (1) Nárok na státní příspěvek má účastník, a) kterému nebyl přiznán starobní důchod z důchodového pojištění. V tuto chvíli však začínají některé penzijní společnosti kompenzovat ztracený nárok na státní příspěvek.
Odpovědět


Přidejte svůj názor:

Odeslat


      
  Žebříček s nejlepšími podílovými fondy podle odborníků - zde
Žebříček s nejlepšími transformovanými fondy penzijního spoření - zde

Dále v rubrice

Kdo sníží sazby od července?

Od července banky opět začnou snižovat úrokové sazby u spořicích produktů. Jaké banky již oznámily změny sazeb? Shrnutí změn vám přinášíme v našem článku.

Velké srovnání termínovaných vkladů

Obrázek: Termínoindex Termínoindex pokračuje v poklesu. U všech sledovaných lhůt poklesly sazby o zhruba 0,2 p.b. Nejvýhodnější sazbu získáte u Banky Creditas. Jaké banky provedly změny u termínovaných vkladů a jaké sazby banky nabízejí?

Jak naložit s kapesným pro děti?

Obrázek: Děti Závěr školního roku se blíží a většina dětí dostane za vysvědčení odměnu. Tu finanční jim můžete uložit na spořicí účet. Podrobné srovnání spořicích účtů pro děti naleznete v našem článku...

Revolut rozšiřuje investiční nabídku o dluhopisy

Obrázek: PR Bonds Revolut rozšířil svou nabídku investičních příležitostí v Česku o dluhopisy. Zákazníci Revolutu v Česku a v celém EHP tak nyní mohou investovat do podnikových a státních dluhopisů, získávat pravidelné platby s pevnou sazbou –? až 5,5 % ročně (hrubý zisk)...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz