Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Investování do udržitelných akcií? Rady a tipy jak můžete snížit negativní dopad na životní prostředí

12.6.2024  |  Tomáš Smetana, zpráva Freedom24 | foto: Pixabay
  


Globální oteplování představuje rostoucí hrozbu nejen pro životní prostředí, ale také pro finanční trhy a investiční strategie. Investoři mohou podniknout několik kroků, aby zajistili, že jejich investice budou nejen finančně výnosné, ale také udržitelné a odolné vůči negativním dopadům globálního oteplování. Více informací se dozvíte v článku.


Investování do ochrany klimatuJedním z přístupů je alokace prostředků do společností a technologií, které mohou prosperovat ve světě, jenž přechází od fosilních paliv. Investice do obnovitelných zdrojů energie, jako je solární a větrná energie, a do ekologických iniciativ, jako jsou projekty kompenzace emisí oxidu uhličitého a elektromobily, mohou nabídnout potenciální příležitosti k růstu v souladu s úsilím o boj proti změně klimatu.

ESG investováníEnvironmentální a sociální kritéria a kritéria správy a řízení podniků (ESG) jsou pro investory stále důležitější. Hodnocením společností na základě jejich environmentálních postupů, sociálních dopadů a struktur řízení mohou investoři identifikovat podniky, které jsou lépe připraveny na výzvy spojené se změnou klimatu a měnícími se společenskými očekáváními. Začlenění faktorů ESG do investičních rozhodnutí má potenciál zlepšit dlouhodobou výkonnost a zároveň podpořit udržitelné a odpovědné obchodní postupy.

Zelené akcieInvestování do společností, které se zavázaly k ekologické udržitelnosti, může být strategickým způsobem, jak vytvořit udržitelné portfolio. Tyto firmy upřednostňují udržitelnost ve svých provozech, nabídce produktů a dodavatelských řetězcích, čímž si vytvářejí pozici pro dlouhodobý úspěch v rychle se měnícím globálním prostředí. Zelené akcie nejenže nabízejí potenciál konkurenceschopných finančních výnosů, ale jsou také v souladu s hodnotami investorů a podporují pozitivní výsledky v oblasti životního prostředí.

Přehled podílových fondů z nabídky bank a pojišťoven najdete zde

Před investičním rozhodnutím je skutečně vhodné zvážit udržitelnost akcií. Udržitelné investování zahrnuje hodnocení společností na základě jejich dopadu na životní prostředí, sociální odpovědnosti a postupů správy a řízení společností. Výběrem akcií společností, které vykazují závazek k udržitelnosti, mohou investoři podpořit podniky, které aktivně bojují proti změně klimatu a podporují udržitelný rozvoj.

Investování do udržitelných akcií je nejen v souladu s etickými a environmentálními hledisky, ale nabízí také potenciál dlouhodobých finančních výnosů. Začleněním kritérií udržitelnosti do investičních strategií mohou investoři přispět k pozitivním sociálním a environmentálním výsledkům a zároveň sledovat své finanční cíle.

Je však důležité si uvědomit, že investování je vždy spojeno s rizikem a před přijetím investičního rozhodnutí je nutné provést důkladnou prověrku (due diligence). Obeznámení s vývojem tržních trendů a legislativními změnami souvisejícími s udržitelným rozvojem může navíc investorům pomoci činit informovaná rozhodnutí v rychle se měnícím prostředí.

Žebříček podílových fondů Obrázek: Pokračuj
Kalkulačka podílových fondů Obrázek: Pokračuj
Sjednání investic Obrázek: Pokračuj

Poznámka:
Článek neslouží k poskytování osobního investičního poradenství, nepředstavuje investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani nabídku na uzavření smlouvy podle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Před rozhodnutím k nákupu jakéhokoliv produktu vám proto doporučujeme kontaktovat investičního poradce nebo osobního bankéře, který vám poskytne více informací o produktech a doporučí, jestli se konkrétní produkt hodí k vašemu rizikovému profilu a do vašeho portfolia. Investiční nástroje uvedené výše nezaručují návratnost vložené investice. Hodnota investice může v čase kolísat, v závislosti na typu investice i výraznějším způsobem.


      
  Žebříček s nejlepšími podílovými fondy podle odborníků - zde
Porovnání podílových fondů. Který je nejvýnosnější, jaké si účtují poplatky? - zde

reklama

Spořicí účet + s výhodnou sazbou až 4 % p.a.více
Termínovaný vklad - garantovaná úroková sazba až 4,20 % p.a. u měsíčního vkladuvíce
všechny články
Dále v rubrice

Češi a investování: za nejbezpečnější a nejatraktivnější investice považují nemovitosti

Obrázek: Tablet a graf S investováním má alespoň nějakou zkušenost více než 60 % Čechů. Nejatraktivnější a nejbezpečnější formou investice jsou pro ně nemovitosti, které takřka 75 % respondentů považuje i za nejstabilnější investiční nástroj...

Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v červenci

Kdo nabízí nejvýhodnější sazby u spořicích účtů a termínovaných vkladů? I nadále banky pokračují ve snižování sazeb vkladových produktů. Pořadí žebříčku se změnilo. Více naleznete v našem článku...

Zlato a jeho červnová výkonnost

Obrázek: Golden Gate Cena zlata se meziměsíčně příliš nezměnila, v červnu ztratila 0,02 % a skončila na úrovni 2 371 USD. Klíčovými faktory byly ty makroekonomické; k největšímu meziměsíčnímu pohybu ceny zlata došlo po zveřejnění dat o mzdách mimo zemědělský sektor...

Investice do podílových fondů prostřednictvím marketu nebo aplikace

Obrázek: Grafy vývoje podílových fondů Většina českých bank nabízí svým klientům možnost investování. Je to způsob nejen jak zhodnotit své peníze, ale také jak porazit inflaci, našetřit si na lepší bydlení nebo se zabezpečit pro období důchodu. Své nabídky investic banky stále více rozšiřují...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz