Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Jak vypadá bankovnictví v chytrém mobilu u UniCredit Bank?

2.11.2011  |  Zdeněk Bubák


Přicházíme s prvním článkem v sérii, ve které se chceme věnovat tzv. smartbankingu, tj. bankovnictví pro chytré mobilní telefony. Na trh se svými aplikacemi pro chytré telefony přišly již tyto banky: UniCredit Bank, Fio banka, Equa bank, Citibank a mBank. Další bankou, která alespoň vyhlásila termín nasazení smartbankingu, je ČSOB a její divize ERA / Poštovní spořitelna. Zahájení provozu slíbily od ledna 2012.

Co již o smartbankingu víme?

Jde o aplikaci, kterou si stáhnete do tzv. chytrého telefonu, který má současně přístup na internet. Takovými telefony jsou zejména iPhone s operačním systémem iOS, telefony s operačním systémem Android (Samsung, HTC a další), některé Nokie s operačním systémem Symbian a v neposlední řadě BlackBerry s vlastním operačním systémem. Celou škálu operačních systémů a tím i mobilních telefonů zatím podporuje jen UniCredit a Citibank. Další banky vždy podporují iPhone (a tím i iPad) a slibují podporu telefonům s operačním systémem Android, kterou nabídnou do několika měsíců. Pomocí této aplikace se podobně jako přes internetbanking dostanete ke svým účtům v bance, můžete si prohlížet zůstatky a historii plateb, můžete provádět platby a další úkony, na které jste zvyklí z internetového bankovnictví. Doplňkem jsou i různé další informace, jako kurzy měn, mapa nejbližších bankomatů apod.

UniCredit Bank: Banka v mobilu - Smart banking

První na řadě k podrobnějšímu prozkoumání bude aplikace od UniCredit Bank. Název aplikace je "Banka v mobilu - Smart banking".  Banka o ní tvrdí, že je to moderní a přitom jednoduchá aplikace, se kterou ovládáte svoje účty rychle a pohodlně přímo v mobilu. S Bankou v mobilu je prý nainstalování a první přihlášení hračka.


První přihlášení

Ke stažení a přihlášení jsou třeba 2 SMS s linkem pro stažení aplikace a s aktivačním kódem. Po stažení aplikace proběhne první přihlášení, při kterém jste vyzváni k zadání aktivačního kódu, který jste obdrželi prostřednictvím SMS. Při prvním přihlášení si zvolíte PIN a ten si zapamatujete, protože jej budete nadále používat pro přihlašování do svého mobilního bankovnictví. Jako nepřihlášený klient můžete prohlížet mapu bankomatů a mapu poboček UniCredit Bank, případně volat na call centrum, jehož číslo vidíte v přihlašovacím okně.


Hlavní menu
Po úspěšném přihlášení se Vám objeví hlavní menu aplikace, které se skládá z následujících voleb v podobě ikon:
  • Účty
  • Karty
  • Platby
  • Kurzovní lístek
  • Užitečné informace
  • Nastavení
Volba Účty pak má dvě podvolby:
  • Zůstatky
  • Historie


Volba Zůstatky Vám zobrazí přehled všech účtů a jejich aktuálních zůstatků, včetně úvěrů a termínovaných vkladů. Pokud aplikace přijímá větší objem dat, objeví se rotující kolečko v šedém Info okně:

Platby lze provádět, buď bez šablony, nebo se šablonou (u opakujících se příjemců a typů plateb). Pod volbou platby také naleznete Přehled plateb.


Volba Karty se dále dělí na Detaily karet a Historii. V Detailu Karty vidíte její název, číslo, jméno držitele, platnost, zůstatek kreditní karty, úvěrový limit, zda je aktivní atd.


V Nastavení můžete měnit PIN a dozvíte se informace o Smart Bankingu a další údaje:

Zdroj obrázků: UniCredit Bank

Na jakých zařízeních aplikace funguje:
- dotekové mobilní telefony iPhone, Samsung, HTC, LG (Android)
- ostatní telefony Nokia (Symbian), BlackBerry

Na internetových stránkách banky si můžete vyzkoušet jednoduché demo.

Dále čtěte zde:

Smartphony dobývají naše banky - další je mBank

UniCredit je další v řadě s bankovnictvím pro chytré telefony

Jaké bude nové mobilní bankovnictví od Citibank?

Porovnejte si přímé bankovnictví na Finparádě:

Finparáda / Bankovní účty / Přímé bankovnictví
    Kalkulačka Vám odpoví, která banka nabízí účet s nejnižšími poplatky - zde
Přehled celé nabídky bankovních účtů - zde
všechny články
Dále v rubrice

Odměna až 24 000 Kč nebo televize. Jaké jsou nové odměny bank?

Obrázek:Běžné účty slevy a bonusy UniCredit Bank nabízí až 24 000 Kč při sjednání nové půjčky. Air Bank spouští svět výhod Unity. Jaké výhody a odměny nabízejí banky v dubnu? Přehled slev a bonusů najdete v našem článku...

Air Bank dále rozšíří exkluzivní výhody pro společné klienty s O2

Obrázek: Výhody Unity Air Bank Unity navazuje na úspěšnou spolupráci Air Bank a O2, která od loňského roku přináší jejich společným zákazníkům 300 Kč měsíčně za používání služeb obou firem. Se vznikem Unity získají společní klienti...

Srovnání podnikatelských účtů od Raiffeisenbank. Co nového nabízí EXKLUZIVNÍ účet?

Obrázek: Banner Raiffeisenbank Raiffeisenbank obměnil svoji nabídku podnikatelských účtů. Nově přichází s EXKLUZIVNÍM účtem, který vytvořila na základě zpětné vazby klientů a který poskytuje ojedinělé možnosti současně v jedné službě. Účet cílí především na malé firmy, ale svými benefity je vhodný pro...

Nová česká poradenská banka startuje do ostrého provozu

Obrázek: Pobočka Partners Banky Na českém bankovním trhu začíná fungovat nová poradenská banka. Ta nabídne klientům směs moderních fintech technologií doplněných poradenstvím. Její unikátností bude nabídka i správa produktů od jiných bank a finančních institucí...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz